Jos härkäpari vihitähän

Kumpaanen soon, joka puolisonsa kynnyksen yliitte kantaa hääyötä viettämähän?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Selvinnee sitten aikanaan, kun sellaisia pareja ryhdytään vihkimään.

Äänestä
  • Siihenhän tuli vasta -esityskin. Se voi mennä hyvinkin läpi. Sitten tyssää Homovihkimiset. Vaikuttaa kuin olisi kuin pakolaiset, tämä homouskin.
    Kun tulee paljon, aletaan hylkimään. Ihan vihkimisiin asti, jos kirkkokin niin saastuisi.

    Äänestä

No top tietysti.

Äänestä
  • Niillä on pesäpallomaila eteisessä, jossa suoritetaan hutunkeitto kummalla ensimmäinen sisävuoro.

    Äänestä

  • idjöth kirjoitti:

    Niillä on pesäpallomaila eteisessä, jossa suoritetaan hutunkeitto kummalla ensimmäinen sisävuoro.

    kjäh kjäh

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


moontätämiettiny kirjoitti:

Kumpaanen soon, joka puolisonsa kynnyksen yliitte kantaa hääyötä viettämähän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu