Poikuus... Hyvä vai huono?

Sillä-viisii

Tytöt alkoi kiinnostaa kun olin 14 vuotias. Kerran kysyin yhdeltä tytöltä kasi-luokalla jos hän haluisi alkaa seurustelemaan... ja vastaus oli "sori. Oot ihan hyvä tyyppi, mut mulla on jo poikaystävä." Siihen se sitten jäikin. Ajattelin, että eipä tuo haittaa... joskus toiste sitten. Nyt on ikää mittarissa 23 vuotta, enkä ole kehdannut kysyä keneltäkään enää mitään seurusteluun viittaavaa. Jännä juttu, kuinka iän myötä tämmöinen asia vaikeutuu. Tai vaikeutui. Kun täytin 20 tajusin, että poikuuslukko meni päälle, ja se siitä. Kuitenkin asia ei sinänsä haittaa, mutta kun naiset/tytöt eivät halua seurustella miesten kanssa jotka eivät harrasta lihallisia nautintoja. Harmittaa välillä, kun muutamat tytöt olisivat olleet tosi fiksuja ja mukavia, mutta sitten olen torjunut tai sitten puolestaan en ole itse kysynyt. Noh... vaikka välillä tämä asia vaivaa, niin aina voi ajatella valoisasti. Se on kuin kahden euron keräily kolikko. Vaikka sitä säilyttää, ei sillä ole kaupan kassalla enempää arvoa kuin kaksi euroa. Mutta jos sen tuhlaa, sitä on vain kaksi euroa köyhempi.
Ihmiset tällä sivustolla tuntuvat olevan tuskissaan, kun neitsyys/poikuus on tallessa. Onko täällä kuitenkaan muita kaltaisiani, jotka koittavat nähdä asian toiselta (valoisalta) kantilta? Itse en ainakaan halua tulla semmoiseksi, joka lopulta alentuu maksulliseen seksiin ja kuvittelee olevansa ylpeä itsestään, vaikka todellisuudessa on henkiseltä kantilta lähtöpisteessä parisataa euroa köyhempänä.
Kertokaa mielipiteitä ja kokemuksia! Joo... ja hyvää joulun odotusta!

1

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3032
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2651
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2604
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      105
      2304
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      50
      2136
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1903
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1418
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1248
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe