Tänään Mielenosoitus Turussa

Tänään Mielenosoitus - Vokit kiinni! Rajat kiinni!

14. joulukuuta 2015

Turun kaupungintalo

Aurakatu 2, 20100 Turku

17.30-18.00 Turun kaupungintalon etupihalla, sitten siirtyminen joen puolelle Läntiselle rantakadulle ...

Vokit kiinni, rajat kiinni, koska Suomi ensin!

Tapahtumasivu: https://www.facebook.com/events/1701652786732488/


·Luvat on·
9266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En olisi tullut. Raision mielenosoituksessa edellislauantaina ei ollut ketään vaikka valtavasti mainostettiin.

Miksi pilailet vakavalla asialla ?

Äänestä

Tiina Siren Juu, laitetaan vaan rajat kiinni, myös siten ettei täältä liikuta minnekään. Pysytään täällä metsien keskellä sisäsiittoisena kansana. Sitä ennen haluan kuitenkin itse paeta jonnekin. Tottakai rajoilla pitää olla tiukka kontroli, mutta tälläinen mölyäminen ei edistä rajaviranomaisten, eikä muidenkaan töitä millään tavalla. Joku huusi tuolla että raiskaajat kiinni. Mitä ihmettä, ainahan raiskaajat on pyritty kiinni ottamaan, niitähän Suomessa on riittänyt iät ja ajat. Pointtini. Tälläinen toiminta ei edistä yhteiskuntarauhaa, eikä tuo keinoja siihen miten tämä tilanne täällä hoidetaan.
2 · Eilen 18:38
Leif Andersson
Leif Andersson Tiesitkö että suomalaiset ovat yksi maailman epäsisäsiitoisimmista kansoista? Ja tämä rajat kiinni tarkoittaa vain sitä ettää saisimme pidettyä kaikki elintasosurffarit ja kaikki muutkin ulkona jotka tulevat tänne elämään vain meidän verorahoilla. 
2 · 16 tuntia sitten
Tiina Siren
Tiina Siren Ai niinkö? Miten tarkennatte hädänalaisille tuon? Huudatteko tuolla mölyn keskellä että tämä ei tarkoita oikeasti sotaa karkuun tulleita?
1 · 15 tuntia sitten
Leif Andersson
Leif Andersson Tiina Siren Olen valmis ottamaan vastaan sotaa pakenevia vain Ruotsilta, Norjalta ja Virosta, eikä niissä ole sotaa. Suomella ei ole minkäänlaisia velvollisuuksia ottaa vastaan muita henkilöitä kuin naapurimaistaan ja Venäjä on myös sen verran iso valtio ettemme joudu ottamaan sieltäkään vastaan sillä ne voivat paeta toiselle puolelle maapalloa omassa kotivaltiossaan.
11 tuntia sitten
Tiina Siren
Tiina Siren Leif Andersson. Minä puolestani olen valmis auttamaan ihmisiä jotka apua tarvitsevat, sitä kutsutaan inhimillisyydeksi. Jos siinä muutaman euron menetän, se ei tätä konkurssia mihinkään hetkauta. Koen auttamisen henkilökohtaisena velvollisuutena ihmisyyttä kohtaan. Toki tilanne täytyy hoitaa mahdollisimman turvallisesti.

Äänestä

Turun mielenosoituksessa oli 14.12. vain 50 hörhöä jos sitäkään. Kääntäkää jo levyä ja keksikää hyödyllistä auttamistyötä.

Turun Runosmäen mielenosoituksessa väki oli jurrissa. Sellaista sakkia ovat.

Äänestä
  • Sinä tämän ketjun taas ylös nostit, levynkääntelijä. Etkä näköjään edes ollut kummassakaan mielenosoituksessa, kun tuommoista väität.
    Ps. Mitä "auttamistyötä" sinä muka teet?

    Äänestä

Turun Sanomissa 15.12. lukee kuvan kanssa, että 50 typpiä oli paikalla Suomen lippu sutattuna.

Suomen lipun häpäiseminen kirjoittamalla ja piirtämällä on ankarasti kielletty, mutta siitä viisveisattiin. Häpeäisit.

Äänestä

Ehdotan, että Perussuomalaiset ja Suomen Sisu järjestää uuden mielenilmauksen lauantaina 2.1.2016.

Äänestä

Hoidatteko Leif ja Tiina järjestelyt, musiikkia ja poliisiluvat ?

James Hirvisaari tai Teuvo Hakkarainen puhujaksi !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mahtuu kirjoitti:

Tänään Mielenosoitus - Vokit kiinni! Rajat kiinni!

14. joulukuuta 2015

Turun kaupungintalo

Aurakatu 2, 20100 Turku

17.30-18.00 Turun kaupungintalon etupihalla, sitten siirtyminen joen puolelle Läntiselle rantakadulle ...

Vokit kiinni, rajat kiinni, koska Suomi ensin!

Tapahtumasivu: https://www.facebook.com/events/1701652786732488/


·Luvat on·

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu