SPR valehtelee

Pahempia valehtelijoita mitä kommunistit olivat aikoinaan,ei voi kun ihmetellä.
Kansan tuki mennyt avustuksia ei tipu joulupataan,eikä koskaan enää.
23176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Katkeraa on elämä omien pelkojen ja sisäisen vihan kanssa.
Koita kestää, hyvää Joulua.

Äänestä

Sama täällä -ei mitään enää spr-lle valehtelupukeille eikä pelastusarmeijalle, näitten padoista olenkin jo näyttävästi kävellyt ohi, näin se siitä, valehdelkoon mun puolestani vaikka mitä, täältä netistähän löytyy todellista faktaa miten yhteiskuntaamme kusettavat, en viitsi kylläkään postata.

Äänestä

Onneksi on MV. Se valehtelee enemmän kuin kaikki suomen järjestöt ja media yhteensä. MV = Maaseudun Vammaiset.

Äänestä
  • Onko vammaiset mielestäsi jotenkin huonompia ihmisiä?

    Äänestä

  • Niin kuin pakolaiset?

    Äänestä

  • MV-lehti on muun faktani, mitä muita tietotusvälineitä onkaan, tulee halvenmaksi yhtä tietotus lehteä lukasta ja käypi nopeasti, kyllähän on sotaista väkeä tämä välimeren seuto, youtuupistakin katon vain sieltä 18 -vilmejä muita ei enää viitsi seurata ja sitten toi "burned alive" välillä sekaan jatkoksi, onkohan tosiaan tuo totta vaikko vain näytelmää, islamistista perinnettä, sielähän on iätja ajat käyty kunniasotia, mistä muuten paukut piisaapi, miestä kyllä riittää kaatua, irästä nousee uutta päivää ja halkeamasta pukkaa uutamiestä matkaan siellä niin peijoonisti, aivan teollisuus tyyliin..

    Äänestä

En kanssa enää anna mitään SPR:lle koskee myös verenluovutusta.

Äänestä
  • Mistä näitä älynjättiläisiä sikiää?

    Äänestä

  • fjfjfjxx kirjoitti:

    Mistä näitä älynjättiläisiä sikiää?

    Eiköhä niitä teiltä tule.

    Äänestä

  • No nyt oli ns. laatukuitti...

    Äänestä

Heheh!! :D
Aivan kuin Kapitalistit ite olisi rehellisiäkin.. :D

Äänestä

Euroopan lakiviidakko on tuollainen vinoutuma, siitä terves järki puuttuu ja harkinta, sen takia nämä kehitysmaalaiset voivat täällä ratsastaa oman tahtonsa mukaisesti ja paperinsa ovat jättänneet kotio tai väärentäneet, sivistys on jättänyt euroopan röyhkeät voivat ottaa meiltä lusikan pois kädestämme.

Äänestä

Ruttin menoerä hirveä pullahiiriin.
Aivan yksin saapuneiden lapsukaisten hyysääminen maksaa valdelle jo nyt yhtä paljon kuin maan puolustusvoimien pyörittäminen. Lapsosiin palava käsittämätön 40 miljardin kruunun summa voitaisiin helposti puolittaa julkisilla tarjouskilpailuilla, väittää asyyliteollisuudesta leipänsä tienaava Bert Carlsson..
http://mvlehti.net/2015/12/22/rahmis-voisimme-saastaa-20-miljardia-kruunua-yhdessa-yossa/

Äänestä

SPR on rikollisjärjestö varokaa lahjoittajat.

Äänestä
  • ihan totta.
    pistä tilno tähän niin laitetaan sulle rahaa.

    Äänestä

Listoihin enlaita enkä patoihin tiputtele näille SPR samaten Pelastusarmeija

Äänestä

SPR lippaat pitää kiertää kaukaa!

Äänestä

Kumpi on luetettavampi liivijengi,SPR vai Banditos,äänestän jälkimmäistä.

Äänestä
  • Samoin. SPR on perseestä.

    Äänestä

  • SPR on perseestä selvästikin kun näin moni viisas sanoo samaa, mut kertokaa nyt vielä miksi?
    Muutehan tää on ihan peruspersu huutelua.

    Äänestä

  • Entä RAY. Yksi euro suomalaille ja kolme euroa maahanmuutto asioihin eri avustusmuodoissa. Rahat kerätään suomalaisilta pelaajilta.

    Äänestä

Mitäpä, jos alettaisiin SPR:n tilalle kommentoimaan tämän Lappajärven päätoimijan Suomen valtion maahanmuuttoviraston toimintaa.

Heillä oli hyvin tiedossa, mitä on Lappajärvelle tulossa luvassa ja mitä toiminnallaan aiheuttavat ja tästä eivät välittäneet pätkääkään.

SPR:n toimintaa on ala-arvoista Lappajärven tapauksessa arvostella.

Äänestä

Maahanmuuttoministeri on pantava viralta heti! Ja vietävä oikeuteen aiheuttamistaan vahingoista Suomen kansalle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


avulias-aatu kirjoitti:

Pahempia valehtelijoita mitä kommunistit olivat aikoinaan,ei voi kun ihmetellä.
Kansan tuki mennyt avustuksia ei tipu joulupataan,eikä koskaan enää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu