suvakkivassut, siis hyväksyvät homojen hirttämisen, naisten epätasarvon ja heidän lyömisensä, kunniamurhat jne.
Muslimeita ja islamia puolustavat
suvakkia.turpaan
1566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Sitä jäin vaan miettimään että hyväksyksä sitten kristinuskon? Kun kyllä siinäkin niitä homoja kivitetään ja naisia hakataan.
Ai jaa? Minä kun olen huomannut, että papit siunaavat homoliittoja nykyään ihan yleisesti. Tosin sitä ei vielä tehdä kirkoissa.
http://www.hs.fi/kotimaa/a1403752630407
Miksi siis jauhat paskaa?
lueppa Raamattu ennen kun tuut pullistelemaan harmaata massaasi.
Pappi joka siunaa homoliiton on pahasti harhateillä. Raamattu ei tuollaista hyväksy.
Alkuperäinen kristinusko on ihan yhtä julma ja verinen uskonto kuin Islam. Huorat kivitetään hengiltä ja rikollisia rangaistaan raa'asti. Meillä täällä "länsimaissa" on nyt vaan vallalla kristinuskon vesitetty versio, sellainen joka antaa meille tarpeelliset vapaudet. Meidän kristinuskossa muovinen jeesus on normaalisti yläkaapin ylähyllyllä, ja se otetaan sieltä alas vaan tarvittaessa - niinkuin nyt taas jouluna tehdään. Muuten länsimaiden kristinuskovaiset palvovat pelkästään valtaa ja rahaa, eli täydellistä kultaista vasikkaa.
Vanhan liiton aika on ohi. Lue uutta testamenttia ja etsi Jeesusta elämääsi niin löydät:) Jeesus ei todella ketään kehottanu kivittää:) rakastaa suakin hirveesti.
Ns. vapaamielinen arabimaa Tunisia, kotimaisten suvakkimilitanttien mallimaa jolla pyhitetään islamilaiset rikokset ihmiskuntaa vastaan, tuomitsi kuusi opiskelijaa homoseksuaalisuudesta vankeuteen (joo joo suomessakin vuonna silloin ja silloin tämä on suomalaisten syytä voi voi arabiparkoja jne..)
"Nuoret miehet pidätettiin marraskuussa ja joulukuussa ”naapurien ilmiannettua heidät”. Heille tehtiin asianajajan mukaan anaalitutkimuksia." http://www.hs.fi/ulkomaat/a1450065292104
Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.
Islam ja hulluhellarit ihan samanlaisia. Molemmat vihaavat homoja. Uskoviako muka?
Tekopyhiä paskiaisia.
Niin ei kuse varmaan ole vihasta jos haluaa seurata Jeesusta? Kyllä raamattu sanoo että siunatkaa vihamiehiänne. Mutta raamattu ei missään nimessä kannata homoutta vaan siellä sanotaan että homous on Jumalan silmissä kauhistus. Myös kaikki muu luonnottomuus kuten transut. Jos sinä et usko Jeesukseen ja häntä seuraa niin tottakai homous on silloin suvaittava..suvaitsevaisuushan suvaitsee myös synnin harjoittamisen jos olet huomannut?
No kukaan oikea kristitty ei kyllä tietenkään hyväksy homoutta tai islamia kun raamattu on aika ehdoton sen suhteen ett homous on syntiä. Myöskin siellä kerrotaan ettei pidä pitää muita jumalia. Eli myöskin oslamin levittäminen ja se kasvun edesauttaminen vaikka sitten suomessa ei ole yhdenkään kristityn maailmaan sopivaa. Jos levität islamia on sama kun levittäisit ohjeita kuinka palvoa epäjumalaa/pirua. On eri asia auttaa hädänalaisia ja se onkin hyvä. Auttakaa esim semmoisessa osoitteessa kun marttyyerienääni.fi...siellä niitä hädänalaisia kristittyjä on joita nämä perkeleen palvoja muslimit silpoo ja raiskaa tuolla syyriassa/irakissa. Miettikää siis mitä Jumalaa haluatte palvella?
Juurikin näin. Suomessa monet paperilla kristityt menevät suvaitsevaisuusvimmassaan siunaamaan homoliitot ja myöskin pitävät islamia oikeen hyvänä juttuna. Uskovaiset eivät todellakaan kannata näitä asioita jotka ovat suoraan Jumalan sanan vastaisia.
Itse en ole hellari tai kuulu mihinkään seurakuntaan. Ei tarvita kuin oma usko Jeesukseen. Ei trvitse kuulua mihinkään järjestöön jos ei halua. Joillekkin se sopii joillekkin ei. Minä kyllä saan hengellistä ravintoa muutakin kautta kuin seurakunnasta. Miksi lähteä seurakuntaan kun voit rukoilla ja kuunnella radiosta saarnoja vaikka aamuin illoin:)?
Perheellisenä miehenä en kertakaikkiaan jaksa enkä muutenkaan viihdy ihmisten keskellä missään tilaisuuksissa. Jeesuskin meni autiomaahan rukoilemaan, ei tarvita temppeliä, voi olla yhteydessä Jumalaan vaikka kun istuu autossa ihan milloin vain. Mulla ainakin uskonelämä on mennyt eteenpäin kun luovuin seurakunnassa käymisestä. Tottakai mulla on uskovia ystäviä jonka kans voi jutella jne. Radio deiltä kantsii kuunnella myös kaikkea vaikka päivittäin. Alotan aamun aina SRO:n sivuilta päivän sanalla:) sillä lähtee päivä käyntiin..aikanaan se lähti käyntiin kaljalla..
Niin meneehän se noinkin. Pääasia ettet ole siellä kaljalla.