Saataisiko natopalstan häirikkö olla aivopesty? Etsii vimmatusti "tiltuja" suomalaisten seasta. Haluaa jonkun kokoomuslaisen tappavan 10% suomalaisista "oletettuina tiltuina. Sairaanloinen psykoottisen fanaattinen venäjävihaaja. Jos kuka seurannut natopalstan "tiltu" rumbaa, tietää mistä on kyse...
Natopalstan häiriköstä
eivoiollatottaaa
1468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
"Saataisiko natopalstan häirikkö olla aivopesty? Etsii vimmatusti "tiltuja" suomalaisten seasta."
Ei tiltuja tarvitse mitenkään vimmatusti etsiä, riittää kun ava vaikka NATO- tai maanpuolustuspalstan. Siellä niitä on ihan vilistämällä ja marohka löyhähtää melkein joka topicista.
Tyypilliset tunnusmerkit Tiltuille:
-äärettämän venäläismyönteinen ja yksinappinen avaus "Putin vei taas kaikki pokaalit puheillaan "
-ei lähdeviitelinkkejä
-noin vartin kuluttua joku toinen toope tyypillisesti samalla tyylilajilla komppaa avaajaa
-kumpikaan ei lähde argumentointipohjaiseen keskusteluuun ja näyttää tärkeämmälle saada räväkän näköinen topicci aikaiseksi
-osassa aloittelevien tiltujen tekstiä vilahtelevat vielä menneen maailman termistöt "Putin rohmusi taas kaikki pokaalit lehdistötilaisuudessaan."
Se mikä on hassuinta on se etteivät nämä polot ymmärrä miten lapsellisia ja läpinäkyviä heidän tekeleensä ovat.
Ovatko ns. Tiltut sitten maanpettureita kun eivät halua liittyä NATOn kannattajien joukkoon???
Miksi NATOon pitäisi mennä lama Suomessa???
Mentiinhän mm. EU:n lama aikana v.1995,mutta mitä EU on Suomelle antanut???
Euro rahayksikköön mentiin 2001,mutta mitä me saatiin Eurolla???
NATOon liittyminen on mitä ilmeisemmin viimeinen naula Suomen itsenäisyyden hautaamiseen???
NATO kysymys on järkiperäinen asia,ei pelottelu kamppanjalla saada muuta kuin huolia ja murheita Suomeen.
Mutta ilmeisesti järjellä ei ole mitään tekemistä NATOon liittymisessä???
Suomi on pakko saada NATOn koska länsi(USA) niin haluaa.
Hyvävelikerhon luoma NATO ei luo vakautta maailmaan,vaan lisää sitä!!!
-
-
-
-
”Ovatko ns. Tiltut sitten maanpettureita kun eivät halua liittyä NATOn kannattajien joukkoon???”
-Tiltut ovat tekstiensä marohkanlöyhkästä päätellen kotoisin Pietarin trollitehtaalta ja eivät ei-suomalaisina tietenkään silloin ole maanpettureita. Muutenkaan mikään lapsellinen ja yksinappinen kirjoittelu ei käsittääkseni voi mitenkään olla maanpetturuutta vaikka kirjoittajana olisi kantasuomalainen.
”Miksi NATOon pitäisi mennä lama Suomessa???”
-Arvaamattoman Putinin tekoset mm. Ukrainassa ja Krimillä ovat todistaneet ****än ennakoimattomuuden. Ainoa asia joka tosipaikan tullen sitten auttaa on NATO-jäsenyys. Silloinkaan en usko että mitään lisäjoukkoja tänne saataisiin mutta materiaalisen avun saanti taattaisiin.
Itä-Ukrainan videoklippeijä katsoessa itselle hyppii silmille se että ns. kapinallis- separatistin kuvissa oli kuukaudesta toiseen PELKÄSTÄÄN bränikkä-uuttaa ja pakasta vedetyn oloista materiaalia. Eli ”jollain” on ehtymätön varasto sotamateriaalia jolla syöttää Ukrainanaistaistelijoiksi naamioituneita pieniä vihreitä miehiä.
Vastaavassa tilanteessa Suomen materiaalinen varautuminen ei mitenkään riittäisi suurvaltaa vastaan hiukkaakaan pidempään. NATO-jäsenyys avaa myös tiedustelutiedon saannin joka taas on aivan kaikista tärkeimpiä asioita nykymaailman sodissa.
Ja pelkästään historiallinen tieto siitä ettei vielä yhteenkään NATO-jäsenmaahan ole hyökätty on riittävä peruste jäsenyydelle.
”Mentiinhän mm. EU:n lama aikana v.1995,mutta mitä EU on Suomelle antanut???”
-Tunnetusti EU toi mukanaan näkymättömiä hyötyjä ja näkyviä huolia ja riesoja ja niistä sikamaisen huonosti hoidettu talouskriisi Kreikkoineen aika lailla päällimmäisenä.
Mutta eduista tuossa yksi mielipide:
http://www.kaleva.fi/mielipide/kolumnit/eun-nakymattomat-hyodyt-ja-nakyvat-haitat/626614/
>>Nuori ylivieskalainen kertoi vanhempiensa olevan yrittäjiä, jotka monien muiden yrittäjien tavoin hyötyvät sisämarkkinoista. ”Vienti EU-alueelle on helppoa. Valuuttariskiä ei ole. Sille on vaikea laskea euromääräistä arvoa, että pienen paikkakunnnan yritys työllistää yrittäjäperheen lisäksi muutaman muunkin perheen”, kirjoittaa Johannes Sippola<<
Asiaa voi katsoa paremminkin toisesta suunnasta. Minkälainen sisäsiittoinen Pohjolan takapajula Suomi olisikaan ilman EU-jäsenyyttä, Schengen-sopimusta ja euro-valuuttaa?
Itse painaisin tukevasti KYLLÄ nappia mikäli eteen tulee äänestys euro-valuutasta, EU-jäsenyydestä, Schengen-sopimuksesta tai NATO-jäsenyydestä.
”Euro rahayksikköön mentiin 2001,mutta mitä me saatiin Eurolla???”
-Ks. yllä yrittäjäperheen pojan kommentti euro-valuutan vaikutuksesta pienyrittäjän liiketoimiin.
”NATOon liittyminen on mitä ilmeisemmin viimeinen naula Suomen itsenäisyyden hautaamiseen???
-Tässä on esimerkki mainitsemastasi tunnepohjaisesta suhtautumisesta tulevaan NATO-jäsenyyteen.
NATO kysymys on järkiperäinen asia,ei pelottelu kamppanjalla saada muuta kuin huolia ja murheita Suomeen.
-Tähän pelottelu- ym-kampanjaan kylläkin syyllistyvät eniten nämä trollitehtaan lapselliset kirjoittelijat
”Mutta ilmeisesti järjellä ei ole mitään tekemistä NATOon liittymisessä???”
-Ei olekaan ja NATO-vastustajat argumentoivat puhtaan tunnepohjaisesti jäsenyyttä vastaan lukemattomin virheellisin väittämin. Maan puolustamisen realiteeteista lienevät parhaiten perillä ammattisotilaat:
Carl Haglund: "Upseerien keskuudessa Nato-jäsenyyden kannatus hyvin vankka" http://www.hs.fi/politiikka/a1398480359216
” Kaikkein suurinta Naton kannatus on korkea-arvoisimpien upseerien keskuudessa. Kenraaleista ja eversteistä peräti 74,3 % kannattaa jäsenyyttä. Suomen puolustusta päivittäin suunnittelevat ja puolustusvalmiutta kehittävät sotilasasiantuntijat näkevät liittoutumisen tarpeelliseksi. Ylipäätään upseerit ovat paljon myönteisempiä Natolle kuin kansalaiset keskimäärin.”
”Suomi on pakko saada NATOn koska länsi(USA) niin haluaa.”
-Tässä on esimerkki mainitsemastasi tunnepohjaisesta suhtautumisesta tulevaan NATO-jäsenyyteen.
”Hyvävelikerhon luoma NATO ei luo vakautta maailmaan, vaan lisää sitä!!!”’
?? Lintu vai kala??
Itsenäisen kansakunnan tunnukset ovat oma raha ja puolustusvoimat. Meidän kumppaninvalintamme on aina osunut väärin.
Natosta ei ole mitään muuta kuin haittaa. Se on kallis ja mikäli naton apuvoimat olisivat voittajia itsenäisyytemme olisi mennyttä. Eivät he lahjaksi meitä auttaisi.
Muutenkin mikäli uusi sota synttyisi senjälkeen ei olisi mitään paluuta siihen mitä me muka olimme puolustaneet.
Jo nyt tämä valtion eliitti on kotiryssimässä hyvinvointiyhteiskuntamme ja jättämässä tilalle ylivelkaisen kotimaan.
Milloinkaan emme ole kokeneet nykyisen tasoista suomettumista jossa petetään kansaamme OMIEN TOIMESTA.
Itä-Länsi vastakkainasettelu on väärä!
Todellisesti eivät lännen ihmiset halua sotia sen enempää kuin ihmiset idässäkään. Sodat ja vastakkainasettelut on aina olleet valtioden eliittien keskinäistä shapellinkalistelua johon he yrittävät saada kansalaisensa mukaan valheillaan.
Politiikka on melkein aina valehteluun perustuvaa.
Tule hakeen voita leivällesi ei kun teillä on se kauppasaarto :))
Tulkaa hakemaan halpaa bensaa kun teillä ei ole öljyä:))
Trollihysteria tehoaa yksinkertaisimpiin. Tarkoitus on estää muut kuin länsimyönteiset mielipiteet. Omilla aivoillaan ajattelevat suomalaisetkin ovat tulilinjalla.
-
-
-
-
Edelliselle nimimerkki "Suomessa_lietsottu " on muuten naseva kirjoitus mutta näkyy kiireessä kääntyneen asia päälaelleen.
Hän kirjoitti:
"Trollihysteria tehoaa yksinkertaisimpiin. Tarkoitus on estää muut kuin länsimyönteiset mielipiteet. Omilla aivoillaan ajattelevat suomalaisetkin ovat tulilinjalla."
Pitää tietysti olla:
"Trollihysteria tehoaa yksinkertaisimpiin. Tarkoitus on ESTÄÄ MUUT KUIN ITÄMYÖNTEISET mielipiteet. Omilla aivoillaan ajattelevat suomalaisetkin ovat tulilinjalla
-
-
-
-
-
-
-
-
Edellisen nimimerkki " EtumMerkkiVirhe " on muuten naseva kirjoitus mutta kiireessä kirjoitin asian päälaelleen koska ajatukseni tulivat persereiästä josta kuulen muutkin elämänviisaudet.
-
-
-
-
-
-
-
-
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14006888/natopalstan-hairikosta
-
-
"Se mikä on hassuinta on se etteivät nämä polot ymmärrä miten lapsellisia ja läpinäkyviä heidän tekeleensä ovat."
-
-
-
-
-
NATOTTAJA NÄKÖJÄÄN SALALIITTOTEORIAPALSTALLAKIN?? ONKO ONNISTUNUT JO VALTAAMAAN SEN ITSELLEEN KÄYMÄLLÄ TÄÄLLÄKIN MIELIKUVITUSSANASOTAA LUOMIAAN TILTUJA JA VENÄLÄISIÄ VASTAAN??
Viimeisellä tuomiolla se viimeistään jää kiinni.
On tälläkin palstalla vakiotrollit : GS ja flat earth - aiheet.