Hallitus persuja pelastamassa

Persujen mieliksi hallitus on väsännyt lakipaketin, joka asiantuntijan (professori) mukaan on täysi hätäpaska:

http://demokraatti.fi/sipilan-hallituksen-linjaukset-hammentavat-jo-naista-lauseista-voisi-kirjoittaa-pienen-komedian/

Koko professorin juttu löytyy Helsingin Sanomista.

Saavathan persut taas kehua viimeisille kannattajilleen, että kovasti yritettiin. Nurinhan tuo menee perustuslakivaliokunnassa, jos siellä muutama edes on lukenut perustuslain.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

" Ihmiset näkevät vielä hallituksen vaikeiden leikkausten positiiviset vaikutukset"

Minä luotan ja maltan vajaa 3-vuotta odottaa.
Temareitten kelkkaan en hyppää missään tapauksessa.

Äänestä
  • Kusetetuksi tulit muttet pysty sitä myöntämään. Onnee sulle.

    Äänestä

Mamutuksen lisäksi hallitus harrastaa näköjään persutusta?

Äänestä

LEIKKAUKSISTA HUOLIMATTA TÄMÄ HALLITUS. JOSSA PERSUT OVAT MUKANA OTTAA ENEMMÄN LAINAA KUIN YKSIKÄÄN HALLITUS SUOMESSA !!!

Työttömyyden eteen ei yritetä edes tehdä mitään ja Soini ulkoministerinä karkoittaa viimeisetkin sijoittajat.

Persujen valehtelu vain jatkuu. Muistakaa, että persun sanaan ei voi ikinä luottaa.

Äänestä

Eipäs kysyjä pelotella ihmisiä vaan odotetaan rauhassa mitä meitä viisaammat päättävät.
Hallituksen tulee päättäväisesti edetä minkä näkee hyväksi koska ei tässä valtakunnassa ole muitakaan valittu päättämään.
Ei se voi pahasti pieleen mennä päätti mitä päätti koska ei mikään päätös ole iankaikkinen joten niitä aina voi korjata.
Ihmettelen sitä miten heikkoa on opposition halu yhteistyöhön kun he mieluimmin valitsevat poliittisen agendan puheilleen kuten myös ammattiyhdistys liike.
Herätkää unesta ja pannaan Suomi kestävälle uralle tuleville sukupolville myös.

Äänestä
  • Hallitus etenee vähän joka asiassa päättäväisesti ja lyö päänsä seinään, ja joutuu perumaan päätöksensä. Luulisi nyt tässä ajassa jo oppivan, että Suomessa on perustuslaki, jonka mukaisia päätöksien on oltava. Mutta ei vaan millään ...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sekoilua_taas kirjoitti:

Persujen mieliksi hallitus on väsännyt lakipaketin, joka asiantuntijan (professori) mukaan on täysi hätäpaska:

http://demokraatti.fi/sipilan-hallituksen-linjaukset-hammentavat-jo-naista-lauseista-voisi-kirjoittaa-pienen-komedian/

Koko professorin juttu löytyy Helsingin Sanomista.

Saavathan persut taas kehua viimeisille kannattajilleen, että kovasti yritettiin. Nurinhan tuo menee perustuslakivaliokunnassa, jos siellä muutama edes on lukenut perustuslain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu