*** KOHta repee!. . n.

antonlaurio

KOHTA RE#PEE YDINTUKIAISMILJARDIPOTIT!

Aamun 15.12 lehtien sivut LS. etunenässä, suorastaan k i l j u v a t sitä miten OL-3 hanke on pelastettava miljardien tukiaispaketeilla uuden juuri päätetyn Pariisin ilmaston sopimuksen jälkeen! TVO/Fennovoima/ Posivan rahahanat ovat TÄYSIN TUKOSSA. Venäjän talous kuulemma kestää enää tuskin vuottakaan. Ja Turkin Venäjän ongelmistaan jumittuneet 4 ydinvoimala hanketta saamassa jatkoja myös Suomesta!

MT. lehti 14.12.2015. "Ilmastosopimus sitoo kaikki Maailman maat ilmastotalkoisiin lain vaatimuksin. Ilmastosopimus on RÄJÄYTTÄMÄSSÄ uudisenergian tuotannon koko Maailmassa!"

* HURJAA MUUTOSTA. Saksa osoitti pioneerina mikä toimii. Ekoenergian mahtinousulle ei enää löydy rajaavia komponentteja.

Koko muutoksen kerma on, että Saksa teki samalla selväksi, että edes ydinvoiman ylläpidon viimeinenkään kulmakivi FUUSIOREAKTORI ei enää vaan kannattamattoman huonona vedä. Toimiva Saksalainen FUUSIOREAKTORI ON SIIS kylmästi TOTTA. AINA ydinala vetosi, että luopuvat plutonium fissioreaktoreistaan VASTA, kun toimiva FUUSIOREAKTORI on olemassa tilalle. NYT SE siis on! Ydinala ei enää voi vedota edes tähän kohtaansa. Kiitos Saksan osaamisen. Voimme haudata fuusioreaktorin kaikessa hiljaisuudessa täysin kannattamattomana neutronisaastuttavana kuriositeettinä.

Erittäin tärkeää, että aidon uudisenergian hankkeitten taakse saatiin ENSIMMÄISEN KERRAN Kiina, Intia, Venäjä, USA, Eurooppa. Maaseudun tulevaisuus suitsuttaa saavutettua hanketta. Minä taas suitsutan ilolla sitä, että Atomin paluu elokuvani triumfi Maailmalla. On kulminoitumassa tilanne muutokseen. Jossa LEIMALLISTA on. Että y k s i k ä ä n ilmastosopimuksen silmiini osunut lehtiartikkeli. Ei edes Suomessa enää haikaile ydinvoimasta sanaakaan! Parasta joululahjaa, mitä toivoa saattaa..

9

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9ja19

      Eikös siellä pariisissa sovittu CO2 päästöjen vähentämisestä?? Ja ydinvoimahan on siihen tunnetusti paras turvallisin tuotantotapa!!!

    • Pariisissa sovittiin , että Maailmalla yksinkertaisesti RÄJÄYTETÄÄN ekoenergiat kasvuunsa!

      Ja kuten KAIKKI tiedämme ydinvoima EI ole uudisenergia, EI ekoenergiaa, EI energianmuoto sitten 2008< ensinkään..)

      Yllättikö totuus ydinnylkky POLIISIN?.. .
      ________________________________

      • asialisestitai

        Osaatko tai haluatko yleensä keskustella asiallisesti.


    • mutanttip

      Tähän ketjuun sopivaa kuvamateriaalia


      stuxnet, "...nämäkin Tshernobylin ydinkatastrofin uhrit /1/ osallistuvat ydinkatastrofin kustannuksiin lähes kaikella sillä, mitä heillä on:"

      https://www.google.fi/search?q=chernobyl fukushima children mutations&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjvgJvMuLzQAhUGCywKHRU9B80Q_AUICCgB&biw=888&bih=516#safe=active&tbm=isch&q=chernobyl children mutations

      FaktaaKehiin, "Stuxnetin mutanttiporno on tuomittavaa kahdesta syystä. Ensinnäkin valtaosa kuvista on väärennöksiä. Ei tshernobylin alueelta, fotoshopattuja, elokuvista jne. Niiden kuvien osalta, jotka esittävät todellisia ihmisiä, loukataan yksilön oikeuksia. Esittäessään kuvia Stuxnet osoittaa että ei pidä heitä ihmisinä vaan elukoina. "


      • voijessussentään

        stuxu, sun ei pitäisi ottaa noita selfieitä, joita mutanttip linkitti.


    • pakkopaitaan

      Näkee palstaviruksen sairaaloisesta suhtautumisesta keskustelutaitoon ja ydinvoimaan kun hakemalla hakee iänikuisia juttuja, jotta voi taas jatkaa pakkomielteitään ja jokainen voi päätellä mitä ne on.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      29
      2237
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      48
      2000
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      8
      1922
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      42
      1651
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      130
      1276
    6. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      62
      843
    7. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      117
      835
    8. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      66
      807
    9. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      63
      792
    10. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      19
      762
    Aihe