Vasemmiston ja vihreiden välikysymyskeskustelu

Lopahti kuin vanhan ukon heppi.
Arhimmäen johdolla lähdettiin kauheella voimalla ristiinnaulitsemaan
Stubbia, kuinkas kävi?
Kokeneet Zyskowits ja muutamat keskustan ja PS,n edustajat vetivät
porukalta maton alta.
Tästä häkeltyneenä Arhimmäki vaihtoi Stubbin kohdistuneet iskut
hallituksen lainvalmisteluun.
Zyskowits palautti taas asiat taas pääasiaan, takoituksella koska Vasurit ja vihreät halusivat nolostuneena muuttaa asian kulkua ja sanoivat hallituksen
lain valmistelun olevan se tärkein välikysmyksen syy. Nautittavaa katseltavaa.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joo, harvoin kokee sellasta vahingoniloa, kun konkari Zyskowits käytti
sanan säilää, kamera näytti välillä Niinistöä joka oli kuin pisty terrieri, silmät arasti pälyillen.
Arhimmäen posket punotti kun Simon Elo pamautti jutun Arhimmäen kännäilystä, kuinka Arhimmäki pahoitteli tapahtunuttaanteeksi påyydellen ja kun Arhimmäeltä kysyttiin oisko
tarvetta pääministerin pakeille, Arhimmäki sanoi, ettei ole tarvetta.
Elo tarkoitti että kuinka Arhimmäki ei itse anna anteeksi vaikka itse sai anteeksi.

Äänestä

Näkeekö tuon jostain? Areenalta?

Äänestä

Elitistit turvautuu aina vähättelyyn ja ilkkumiseen lannistaakseen täysin asiallisen vastaväitteen ja köyhien ja totuuden puolustamisen. Se on perustaktiikka koko heidän politiikassaan. Annetaan ymmärtää että "te parat olette vähän yksinkertaisia kun ette ymmärrä politiikan ja lainsäädännön koukeroita". Sillä taktiikalla on jo vuosia lannistettu kaikenlainen maalaisjärjen käyttö ja inhimillisyys laista ja säädöksistä.

Tehokkaasti hiljennettiin vaatimus joutua vastuuseen valehtelusta ja pitkään jatkuneesta harhaanjohtamisesta. Käytännön huomaa vain jos seuraa eduskunnan lähetyksiä useamman vuoden. Suosittelen.

Äänestä

Kyllä jo ihan hävettää nuo eduskunnan räksyttävät "pystykorvat".Aivan turhaa ajanhaaskausta.

Äänestä

Olen seurannut monta vuotta, enkä ole huomannut mitään tahallista harhaanjohtamista.
Tuo välikysymysfloppi oli oppositiolle hyvä opetus, jopa muutkin kuin hallitusedustajat sanoivat välläriä turhimmaksi vuosikymmeniin.

Parasta oli Niinistön nöyryytys, vaikka hän kuinka kehui itseään maltilliseksi
Zyskowits antoi totuuden puhua ja näytti niitä rankkoja lehtiotsikoita joita
joissa Niinistö oli haukkunut Stubbia valehtelijaksi.
Sanoistaan jotuu myös Niinistö vastaamaan.

Äänestä
  • Sunko mielestä ei ole tahallista harhautusta puhua viiden vuoden maksukuluista kun kysytään vuoden maksukulua. Tietenkään ei mainita että suuri summa koski viittä vuotta ja pieni summa yhtä vuotta. Niitä verrataan suoraan ja se ei ole harhautusta. Olet siis sisäistänyt valheen normaaliksi puhetavaksi?

    Koska kukka on punainen niin auto on sininen. Koska kukkan ylläpito maksaa viisi euroa niin auton ylläpito on halvempaa. - näin järkevää on poliittinen väittely ja kun sitä ei tajua kansalainen niin vika on tietenkin kansalaisessa.

    Mutta toivoa on. Eräänä päivänä kaikki politiikan uhkapelurit ovat kadonneet maanpäältä.

    Äänestä

Taivaassa on Kaikkivaltias Luoja joka tuomitsee myös elitistit. Turha luulla että pääsette syömään kurjaa salassa. Teidän vuoronne tulee vielä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jgjgjgjgjgjd kirjoitti:

Lopahti kuin vanhan ukon heppi.
Arhimmäen johdolla lähdettiin kauheella voimalla ristiinnaulitsemaan
Stubbia, kuinkas kävi?
Kokeneet Zyskowits ja muutamat keskustan ja PS,n edustajat vetivät
porukalta maton alta.
Tästä häkeltyneenä Arhimmäki vaihtoi Stubbin kohdistuneet iskut
hallituksen lainvalmisteluun.
Zyskowits palautti taas asiat taas pääasiaan, takoituksella koska Vasurit ja vihreät halusivat nolostuneena muuttaa asian kulkua ja sanoivat hallituksen
lain valmistelun olevan se tärkein välikysmyksen syy. Nautittavaa katseltavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu