100 ahdistelua, 500 rähinää MARRASKUUSSA

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

VOKeissa olevilla hallussaan puukkoja. Millä perusteella?

Metallinilmaisinporttiakaan ei saanut asentaa. Perusteluna oli taas joku yhdenvertaisuus, perustuslaki tai vapaa liikkuvuus ja, josta taas päivystävät dosentit älähtivät.

Äänestä
  • Lainaus tusta linkistä: "Toisaalta poliisijohto on toistuvasti muistuttanut, että rikosten kokonaismäärään nähden turvapaikanhakijoiden osuus tilastoissa on edelleen suhteellisen pieni."

    Onpahan sentään jotakin positiivista, 30000 maahantunkeutujaa tekevät vähemmän rikoksia kuin 5 miljoonaa kantaväestöön kuuluvaa. Jotenkin tuntuu,että tuolla lauseella yritetään vähätellään ongelmaa joka poliisilla ja Suomella on karkaamassa käsistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MatunSuomlaistenKimpussa kirjoitti:

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/342934-tarusta-tulikin-totta-is-100-ahdistelua-500-rahinaa-kuukaudessa

Alkaa mennä hurjaksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu