Kerrostalossa seksiä naapureiden kuullen

oIo

Löytyi tämmöinen uutinen Keravaa koskien:
http://www.iltasanomat.fi/asuminen/art-1450174557838.html

Aika hurjaa että joku kerrostalossa seksiä harrastaa. Onko tietoa missä tuo on tapahtunut? Meillä oli kerran Kurkelassa aika epäilyttävän oloinen naapuri, joka muutti Saviolle. Olisiko sama henkilö kyseessä. Olisi hyvä tietää, että en vaan vahingossa muuta sellaiseen taloon, jossa joku hommailee naapureiden kuullen. Ihan kauheaa jos joku metelöi tuolla tavalla keskellä yötä.

13

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaginalli

      Luin jutut ja paljon oli asiaakin.
      Ainoa joka hieman särähti korviin, oli tuo Vagisan.
      Joskus käytin sitä itsekin, mutta se on kammottavan makuista.
      Ei kyllä enää pysty.

      • kielix

        Miten ihmeessä sinä Vagisania olet maistanut? Luulin että sitä laitetaan jonnekin ihan muualle kuin suuhun.


    • outoaporukkaa

      Häh !
      Eikö se olekaan hammastahnaa ???

      Ja kohta tietysti juttuun liittyen sanot, ettei sitä värisevää sähköhammasharjaa laitetakaan suuhun.
      Niinkö ?

      • tosioutoaporukkaa

        Ehkä värisevä sähköhammasharja suussa kuuluu seksin aikana vähemmän ääntä kuin jos on Vagisania suussa. Minä tosin pidän enemmän vastapestystä posliinista, kuin vagisanilla töhritystä puskasta.


    • runkkarimies

      Kiristämällä sängynjalat kunnolla ja laittamalla sängynjalkojen alle kunnon huopatassut kuuluu sängyn nitkutusta paljon vähemmän. Sängyn nitinän korkea ääni peittää ikävällä tavalla naisen nautinnollista voihkintaa ja haittaa naapurin masturboimista.

      • Hiuskane

        No entäs kun nää Keravalaiset karvaper*eet hajottaa helkutti KOKO SÄNGYN! Junassa just kuuntelin kun yksi viiden lapsen äiti kihersi kuinka meidän Samilta hajosi sänky. Ensin meni sängyn jalat ja sitä rataa. Varsinainen kaniperhe.


      • Jukolanjusa

        Heti aamukahvin jälkeen, viimeistään aamusavujen jälkeen tulee jo kiire oravittamaan eli alkaa tehdä mieli pähkinöitä :D


    • ererf

      Suurempi ongelman on parveketupakointi.
      Eiköhän se vielä jonakin päivänä kielletyä kokonaan. Olisi aikakin.

      • qwerty12234

        Parveketupakointi pitäisi oikeasti kieltää kokonaan. Myös rivitalon pihalla tupakointi pitäisi olla laissa kiellettyä. Olemme kärsineet naapureiden tupakoinnista ja erityisesti ärsytti kun tupansavu kulkeutui raitisilmakavaa pitkin sisälle asuntoomme.

        Seksi on tietysti jokaisen oma asia ja pitäisi sellaisena pysyäkin (eli hoitaa ne jutut niin että kukaan muu kuin sitä harrastava(t) eivät sitä mitenkään havaitse). Seksiä pystyy normaali ihminen harrastamaan niin, että siitä ei tule häiriötä. Joitakin voi tietysti kiihottaa se kun muut kuulevat tms. Minulla oli opiskeluaikana sellainen tyttöystävä, joka tykkäsi kesällä hommailla parvekkeen ovi auki ihan vaan siitä syystä, että naapurit ja kadulla kulkijat kuulisivat mitä asunnossa tapahtuu. Jätin sen pervon hyvin nopeasti.


      • häivytty2010

        Onko Keravalla vielä joitain joilla hmm .. Luulin et 70 eläkeläisten autioituva kylä


      • laivallelystinpitoon

        On siellä...Sirkka-Liisa ja 200 pikipoikaa.


    • lovingjyy

      Mitä hiton väliä, jos seksiäänet kuuluu ??
      Sehän on vain iloinen ja kaunis asia, ihan toisin kuin tömistelyt ja perheriidat ym. negatiiviset hommelit.
      Naikaa ihan rauhassa koko Suomi, nautin siitä ja kuuntelen - roger.

    • naurettavaaon

      Tuo useinmiten on tuota vuokralla asuvien työttömien kivaa naapurien iloksi,jotenkinhan sitä pitää yrittää pitää kulisseja yllä kun ei muulla voi päteä , sallittakoon heille,mutta aikarajat olisi ok.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      145
      2416
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      175
      1671
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      91
      1566
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      68
      1518
    5. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      79
      904
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      841
    7. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      6
      805
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      57
      792
    9. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      59
      776
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      152
      735
    Aihe