Ettekö yhtään ajattele miltä omaisista tuntuu lukea asiattomia ja TODELLA TÖRKEITÄ viestejänne! Omaiset,ystävät ym epätoivoisesti yrittävät kuulla ja löytää sukulaisia. Tämä Sirkesalon perheen juttu-kuinka te kehtaatte haukkua ja antaa väärää tietoa. Ihmisiä he ovat kuten me kaikki. Miettikää te,jotka ette ole menettäneet ketään,jos olisitte menettäneet,tuntuisiko kivalta lukea TÖRKYÄ näiltä sivuilta sekä muilta sivuilta?? Kuten aiempi ihminen sanoi, hävettää tosiaan olla suomalainen tällaisten ihmisten puolesta.
Tsemppiä kaikille!
Tsemppiä kaikille!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Omaisilla lienee nyt tällä hetkellä muuta tekemistä, kuin seurata tämän palstan keskustelua. Voi olla, ettei heitä tämä jaksa edes kiinnostaa.
Sivuston YLLÄPITÄJÄT (!) voisivat tarkentaa sensuuriaan/linjauksiaan julkaistun materiaalin suhteen. Ollaan muussa tapauksessa luomassa MELKOISEN JÄRKYTTÄVÄÄ kuvaa kansana - niin omien hätää kärsivien kansalaisten kuin muidenkin naapurikansojen suhteen. Häpeän (!!!) USEITA JO NÄHTYJÄ ESITYKSIÄ (kirjoituksia) meidän kaikkien puolesta.
Kannattanee myös huomata seuraava; Suomen Laki MÄÄRITTELEE TARKEMMIN SEN MITÄ "Keskusteluissa ei saa"-osuus EI ONNISTU AVAAMAAN järjellisesti vähempiosaisille sosiopaateille (vihje).
Sanavapaus ja huumori - makaaberikin sellainen - ovat hienoja asia, mutta rajansa kaikella.
Tahdon kannustaa omasta puolestani kirjoittajia harkintaan ja hienovaraisuuteen - ettei tarvitse typeryydestään (!) maksaa. Saattaa nimittäin tulla nimi hyvin ikävässä käänteessä esiin.
Voimia uhreille ja heidän lähiomaisilleen!
tuo oli hyvin sanottu että "te ketkä ette ole menettäneet miettikää jos olisitte..." niimpä minä ainakin tiedän miltä se tuntuisi jos olisin niiden joukossa ketkä ovat menettäneet... se olisi kauheeta.. mutta minä en ole menettänyt jotenka minua ei kiinosta