Joko jouluntuntu alkaa ottamaan voiton. Täällä viimeiset rypistykset menossa. Halaus, vielä isompi halaus, ikävä ;)
Missäs päivieni haave kujeilee
Täätilanne
12116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mieletön ikävä.
tossahan olit just kirjottanu et vihaat sitä ääliöö //. miten sä oot noin muitten vietävissä?
Ottaisit yhteyttä lääkäriin ja kertoisit hänelle, että sinua vie harhasi.
jos Saria kysyt niin töissä vielä. ollaan maanantaihin ja sitten lomaillaan hieman. löydät mut kyllä.
Jos on työsskäyvä ihminen, perheellinen, ei Joulu ole kuin yksi rasite arjessa lisää. En löydä Joulua mistään, tiukka taloudellinen tilanne tekee Joulusta kidutusta. Haluaisin antaa lapsilleni enemmän, mutta ainut mitä voin antaa Joulun pyhinä on toivottavasti iloinen, levollinen ja läsnäoleva äiti. Toivottavasti se riittää. Ja menisi tämä vihaamani Joulun hössötys aika ohi nopeasti.
Jep.Viikonloppuna rauhoitun joulun viettoon.Joulu on mukava,kun lapset on pieniä,rauhoittumisella ja läsnäololla päsee jo pitkälle.Ja muutamalla kynttilällä ja lämpöisillä ajatuksilla.
Asenteesta se riippuu, onko juhla rasite vai ei. Viimekädessä voit muuttaa sitä asennettasi. Ei kukaan ulkopuolinen voi määritellä aikuisen ihmisen joulua ja sen viettotapaa ja mitä siihen kuuluu.
Sanos muuta :)
Lapsille vain läsnäoloa ja hyvää mieltä, se on todella tärkeää heille :) Niin ihana nähdä lasten iloa.
Samoin, ikävä on hirmuinen.. erityislämmin halaus minulta täältä vain ;)
Sinne vähän isompi rutistus.;)Yritetään sinnitellä..
Huomisen jälkeen helpottaa. Pääsee keskittymään joulun laittoon.
Ei mitään kalliita lahjoja. Jotain uutta, jotain perinteistä joulupöytään, vaikkakin seurue on pieni; lapset kavereineen ja minä. Joulupäivänä jotain sukulaisia tulee myös syömään.
Olisi tilaa joulupöydässä haaveideni miehellekin....