HS GALLUP, SDP ON SUOMEN SUURIN PUOLUE!!!!!

Merkillepantavaa kyselyssä on persujen mitätön kannatus, taisi olla peräti kaikkien aikojen uusi ennätys persuilla, puolessa vuodessa kakkostilalta pohjalle!
1456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Järjen ääni on kuultu ja ymmärretty, rasistipellet on persuineen häviävän pieni marginaaliporukka!

Äänestä

Nasiman sanoma uppoaa kansaan, kuin veitsi voihin.

Äänestä

SDP on seraava pääministeri puolue, vai kiilaavatko tiukasti kannoilla niskaan hengittävät persut ohi?

Äänestä

Persuilla menee lujaa, alaspäin, ja hyvä niin!

Äänestä

Antti Rinne nosti SDPn eturiviin melko nopeasti!

Äänestä

Putinin mediatyöläiset tehneet tämän sdp:n kannatuskyselyn,tää meno on saateri pahempaa kuin rajan takana,ei voi uskoa todeksi.

Äänestä
  • Buahahaha välkky kommentti!

    Äänestä

  • Eikun jätkä puhuu asiaa.

    Äänestä

Kyllä minäkin saan SDP. suurimmaksi puolueeksi, tarvitsee tehdä gållup vain SDP:n jäsenille. Ota yhteys Eero Lehteen, niin sååt gållupin ja tilååmåsi tulokset. ;-))

Åmmåttirikoll1kk1nen E. Lehtikin nukku1 muutåmå påiva s1tten eduskunnåssa, nåky unessaan varmasti dollarin kuv1å. ;-))

Äänestä

SDP on tehnyt kovan työn ja loistavan nousun. Persujen kannatuksen lasku kertoo rasistien tulevasta vaalitappiosta ja vasemmiston uudesta noususta.

Äänestä

HS ;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Äänestä

Olemmehan huomanneet kaikki, että media on ollut jo vuosia persuvastainen. Uuden aikauden opit - vihervasemiston, RKP:n ja nykyisin jo Kokoomuksen parissa - ovat näkyvissä globalisoitumisen ja antisemitismin lisääntymisenä, kristillisyyden, isänmaallisuuden, perheyhteyden ja perinteisten arvojen murentamisena. Yleensä persujen politiikkaa vastaan harjoitettu kritiikki leimaa jo jopa näiden vastustajapuolueiden päinvastaista ohjelmaa. Kaikki mahdollisuudet on käytetty hyväksi loanheitossa ihan valtamedian taholtakin. Tässä on ollut demaripresidenttejä jonossa pitkän aikaa ja vasemisto on miehittänyt kymmeniä vuosia mediaa. Suomessa on edelleen kahtiajako: Perussuomalaiset yms. vs. muut, siitä huolimatta, että persut on hallituksessa joutunut toimimaan itselleen vastenmielisellä tavalla.

Äänestä
  • Vaikea uskoa, että persuäänestäjät vaihtaisivat kantojaan pelkän vastustajien loanheiton ja painostuksen takia.

    Äänestä

Aloittajalle: VähänTARKKUUTTA nikkisi kanssa, sillä ikiaikojen Jumala, Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumala nostaa ja pudottaa kuninkaitakin, esim. Babylonian kuninkaan Nebukadnessarin, jonka jopa sekulaari historiakin tunnustaa olleen olemassa.

Varo, ettet itse putoa Sheol:iin.

Nimimerkki: Jn 3:16 (KJV)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KansaNostaKansaPudottaa kirjoitti:

Merkillepantavaa kyselyssä on persujen mitätön kannatus, taisi olla peräti kaikkien aikojen uusi ennätys persuilla, puolessa vuodessa kakkostilalta pohjalle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu