Syrjäytymässä

VanhaJaVäsy

Olin parisuhteessa yli 10 vuotta; seurustelua nelisen vuotta ja 10 vuotta naimisissa.

No, sitten tuli ero. Muutimme erilleen, ja minä nyt sitten päätin muuttaa toiseen kaupunkiin.

Tässä uudessa kaupungissa en tunne ketään.
Vietän täysin yksin elämääni kahden kissani kanssa, koska ne nyt jäivät minulle.
En todellakaan aio MURHATA niitä sen takia, että liikkumiseni olisi vapaampaa tms.
Käyn tosin erillaisilla reissuilla, mutta minun pitää saada hoitaja kolleilleni siksi aikaa. Tähän mennessä olen saanut apua vanhemmiltani ja muilta sukulaisilta.
Entä tulevaisuudessa?
Ei tietoa, kun asumme eri kaupungeissa sukulaisteni kanssa. Vanhemmat ovat lähes 80 molemmat.
Hmmm... en lähde mihinkään.

Minua kutsutaan sinne ja tänne.
On synttäriä, ristiäisiä, valmistujaisia ja hautajaisia jne; mutta ei oikein haluta mennä niihin, koska joutuu tapaamaan vanhoja tuttuja jne. joista ei oikein välitä taikka ei ole tavannut vuosiin. Mitä niitten kanssa sitten keskustelisi?
Ei todellakaan innosta!

Olen todellakin huomannut syrjäytyväni, ja hassua kyllä, se ei haittaa tällä hetkellä!

Minä haluan olla yksin.
Ja kunhan eron aiheuttama trauma hellittää, jos sitä niin voi sanoa, tutkitaan asiaa uusiksi. Kuitenkin olen tullut siihen tulokseen, että nyt näyttää siltä että yksinelo on kaikinpuolin OK!!!!!
Ei tarvitse välittää kuin itsestäsi! Ainoastaan kahdesta kollistani. Ei tarvitse kuulla motkotuksia siitä ja tästä!

Monet ovat tarjonneet monentasoisia sokkotreffejä. Hmmm... ei kukko käskien laula.
Niin, ja kun asuu yksin Parasiitissa, ei tule syötyä omenaa.



Eli tästä se lähtee.

P.S. Hyvä biisi:
https://www.youtube.com/watch?v=Q7byveGOgUQ

2

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvämiettiäselväksi

      Enpä usko, että olet syrjäytymässä. Yksinolo tuntuu ihan hyvältä jonkun aikaa erosta. Silloin ei todellakaan halua tunkea kaikkiin kissanristiäisiin selittelemään asioitansa. Et tosin kertonut kuinka kauan on erostasi jos jo kaikkea valmistujaisista ristiäisiin ja hautajaisiin on ollut. Oletko miespuolinen? Olisi hyvä kuitenkin miettiä miksi tuli siihen exsuhteeseen lähdettyä. Oliko alunperinkään kovin suurta rakkautta ilmassa. Ehkä se suurempi kuitenkin änkeää jossain vaiheessa elämään.

      Suhteessa kuitenkin jos haluaa onnistua täytyy tehdä töitä itsekin. Parasta jos molemmat haluaa tehdä tosissaan niin. Silloin voi onnistua. Päättyneestä suhteesta pitäisi käydä jonkunlainen tilinpito missä meni vikaan. Oliko omaa osuutta ja minkä verran. Jos sitä ei tee toistaa taatusti samat virheet ja ihan samoilla mennään ja ero tulee ennemmin tai myöhemmin.

    • valitusvalitus

      Ei niitä kissoja murhata tarvitse. Vie ne eläinlääkäriin piikille.
      Tietenkin jos tarvitset niiden avulla tekosyyn saamattomuudellesi niin se on sitten toinen juttu se.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      51
      3515
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      104
      2276
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      589
      2241
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      19
      2006
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1638
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1628
    7. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      71
      1586
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      1481
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1436
    10. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      91
      1390
    Aihe