Törkeää viettää joulua samalla kun maassa on kymmeniä tuhansia muslimeja!!! Joulu on pakanallinen juhla ja muslimit vihaavat pakanoita. Joulu tulee perua välittömästi muslimeja loukkaavana tilaisuutena.
Joulu peruttava
PeuraJoluttava
2058
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Suvaitaan vielä jonkin aikaa, niin lähivuosikymmeninä näin tulee käymäänkin. Me ollaanjo hävitty tää peli.
Tosiaan, ennen kuin muslimiongelma on... hoideltu... you know what I mean, ei kannata joulua viettää.
Joulu on Allahin juhla. Joulu on ISIS juhla. Tulevaisuudessa ja sitä kohtaloa ei syntinen kristitty voi paeta.
Milloin muhamedin syntymäpäivä on siirretään joulu muhamedin syntymäpäiväksi
Sinä päivänä, eli muutaman kk sisään, kun eduskunta laillistaa lapsiin sekaantumisenkin.
Islam ei kiellä Jeesusta. Islamissa Jeesus on profeetta niinkuin Muhammedkin. Juutalaisten kanssa asia on isompi ongelma.
Pedofiilien profeetta kirjoitetaan pienellä alkukirjaimella - etkös tiennyt?
Lisää kinkkua ja viinaa.
Komps. Me ollaan vääräuskoisia heidän silmissään muutenkin pelkällä olemassaolollamme. Ihan sama vietetään joulua tai ei. Nyt jos koskaan kannattaa roikkua kiinni omissa perinteissään. Maassa maan tavalla! Niinhän se meni...
...pois!
Kyllä joulun ulkoiset merkit pitää poistaa kaupoista ja katukuvasta, ne loukkaavat syvästi näitä paljon muutenkin kärsineitä muslimeita. Kinkkuja saisi myydä vain jossakin hämärässä kaupan takahuoneessa hyvin peitettynä. Vuonna 2018 kinkkujen myynti pitää jo kieltää kokonaan ja syöntikin vuonna 2020.
Joulu on myös islamilaisessa kalenterissa. 23.12. 2015 on profeetan syntymäpäivä. Milad al-Nabi. Milad al-Nabi on myös 3.1. 2015 profeetan syntymäpäivä. osuvat aikalailla joulun aikaan.
Pakanoita ei ole olemassakaan, se on kirkon keksintö.
Onneksi meillä on uskonnonvapaus. Avaajamuslimi voi olla viettämättä.
sarkasmi...
...ei ole helppoa. Kirjoitettu sarkasmi on erityisen vaikeaa, koska ei voi käyttää ilmeitä ja äänenpainoja. Siitä voi tulla vain tyhmää ja tyhjänpäiväistä kirjoittelua. Kaikki eivät sitä myöskään ymmärrä.... :-)
onhan tää aika rasistista touhua, tää jouluhössötys Suomessa. Vihervasurit, tehkää jotain. Joulu on kiellettävä koska se loukkaa uusia kunniakansalaisiamme!
Joulu on jo puhdistettu uskonnollisista yhteyksissään. Harva suomalainen edes huomaisi mitään eroa, vaikka kaikki jeesustelut olisivatkin kiellettyjä.
Ei hätää. Kulutusjuhla kelpaa uskonnosta riippumatta
http://yle.fi/uutiset/nakokulma_kaupallinen_joulu_tuli_myos_islamilaiseen_turkkiin/8537111
Punapukuinen joulupukkikin on alunperin Coka Colan lanseeraama mainoksiinsa.
Nyt kaikki joulupukit esiintyy Coka Colan väreissä.
Saisivat maksaa teosto maksutkin köyhälle limu tehtaalle.
Joo perskurallaa. Ählämiläisyys kunniaan ja joulu pois. Ei mitään perhejuhlia kristityille. Onhan raamattu ja me Suomalaiset niin paskaa, kuin olla voi, että
aletaan musuille lattiaräteiksi. Olis hienompaa kuin joulu.