suhteilla pelaamisesta. Duunarien,ammatihajoittajien ja perheyrittäjien työn arvo voidaan määritellä, herrojen ei, ellei oteta itsekehuja huomioon.
Työn ja pääoman ristiriita on sittenkin totta, vaikka kommunistiseksi sitä haukutaan. Siis raha on ahkeruuden ja saavutustenkin huono mittari, myös valtioidenkin kesken ja sen osittaa Venäjän velattomuus, verrattaissa Yhdysvaltain jättivelkoihin?
Näpit irti Googlenkin hakkerit !
Työn ja pääoman ristiriita on sittenkin totta, vaikka kommunistiseksi sitä haukutaan. Siis raha on ahkeruuden ja saavutustenkin huono mittari, myös valtioidenkin kesken ja sen osittaa Venäjän velattomuus, verrattaissa Yhdysvaltain jättivelkoihin?
Näpit irti Googlenkin hakkerit !
Vastaukset 6
Vanhimmat
Täällä onkin vain herroja ja niiden hännysteliöitä,vääräkö osasto ?
Älä kirjoittele paskaa Abraham, Venäjän BKT on n. 2 biljoonaa ja Amerikan n. 17 biljoonaa ja se on maailman suurin talous.
Venäjän talous on vielä romahtanut 2013 lukujen jälkeen ja Amerikan melkoisessa nousussa.
Mikähän ihme sairaus tuolla Abrahamilla oikein on onkohan se Itäfobia, taitaa kuitenkin olla parantumaton.
Jenkkien keskushallinto taas kerran pelastui konkurssilta ja miten jäi salaisuudeksi, vaikka kaksipuoluejärjestelmä sai helpotuksiakin ?
Rokkervellerin painokone pelasti taa maan, ottaisko Suomi liittolaisena mallia ???
Yhdysvaltain ei tarvitse noudattaa yhteisiä pelisääntöjä, jätti veloissaan kuin Venäjä, välttihän se juuri nyt vararikon vippaskonstillaan.
Jos dollaria ei pidettäis päävaluuttana, ei Yhdysvallat olisi voimissaan, eikä maailman terroristi, tavallinen autivoituva käpykylä.
Nyky-Venäjän ja USA:n vertailu on turhaa ja vanhanaikaista. Molemmat ovat kapitalistimaita, joissa oikeisto hallitsee, köyhiä on paljon ja tuloerot suuria. Meidän suomalaisten ei kannata ottaa mallia kummastakaan maasta vaan rakentaa hyvinvointivaltio pohjoismaisen arvopohjan mukaan.
Miksiköhän se dollari on maailman päävaluutta ja kovin suosittu maksuväline Venäjälläkin. Juuri siksi kun se on maailman suurin talous ja ollut jo vuosikymmeniä. Siellä ihmiset ovat todella ahkeria ja tekevät kaikkensa Yhdysvaltojen eteen.
Suurin osa Venäläisistä ryyppäävät päivät pitkät ja viettävät aikaansa murjuissaan. Pieni osa varastaa rahat ja rakentelee pilvenpiirtäjiä Moskovaan.
Venäläiset eivät ole kovinkaan pidettyjä oikein missään, mistähän syystä ? Terroristit ovat Ukrainassa ja Syyriassa pommittamassa siviilejä. Krim ryöstettiin vastoin minkäänlaista kansainvälistä oikeutusta jne...
Suomalaisten on hyvä olla väleissä kaikkien kanssa ja oppia tekemään kauppaa, tuotteita täällä kyllä osataan tehdä ja hyvälaatuisia.
Jakopolitiikka Neuvostoliiton tyyliin on ollut meidänkin tuhomme syy. Voi sitä sanoa pohjoismaiseksi hyvinvointivaltioksikin.