Alko ja arabiankieliset opasteet!!!!!!!!!!!

Jo on kaikki rajat ylitetty kun arabiankielisiä opasteita laitetaan
Alko muiden mukana.
Tämä on Suomi ja näille pakolaisille ei tarvitse mitään viestiä,
että olisivat tervetulleita.
Toinen asia on, miten äijä todetaan täysi-ikäiseksi.
Éi niillä useimmalla ole minkäänlaista henkilöllisyystodistusta.
Eikä muslimi käytä alkoholia!
998
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei helvetti, ei mitään tolkkua tälle touhulle!
Lippu perseeseen ja äijät Irakiin.

Äänestä

Muslimit eivät juo, joten ainoa viesti tulisi olla: ei palvelua. Suomeksi tietysti, koska kyllä sitä Suomen kieltä arabienkin pitää sen verran osata.

Äänestä

Alkojen pitää laajentaa aukioloaikaa. Ja pimeä myymälä silloin. A ei näe pimeällä ja silloin voi käydä ostamassa juomat.

Äänestä

Vittu mitä hyysäämistä. Alkokin!!!!!!!!!!!

Äänestä

Jos ei suomi taivu niin painukoon vittuun täältä!

Äänestä

Niinpä niin. Meiltä kantaväestöltä vaaditaan joko passi tai muu virallinen, poliisin myöntämä henkilöllisuustodistus. Nämä partalapset ovat toisten( Spr, Migri.......sossut ja muut hyysärit) viranomaisten edessä yksinäisiä alaikäisiä lapsukaisia ja taas toisten edessä (Alko), täysi-ikäisiä aikuisia. Henkilöllisyystodistukseksi kelpaa; "Turvapaikanhakijalla iän todistamiseen kelpaa rajavartioston myöntämä todistus, poliisin myöntämä pakolaisen matkustusasiakirja tai Maahanmuuttovirastosta haettavat oleskelulupakortti tai muukalaispassi." Toisaalla nämä julmat, viekkaat, epärehelliset....jne "pakolaiset" ovat lapsosia, toisaalla taas raavaita aikuisia miehiä. Tilanteiden mukaan luistelevat nämä meidän tulevai suuden Toivot. Tulevia työntekijöitä mm. vanhustenhuoltoon, päiväkoteihin, rakennustyömaille, sairaaloihin, kouluihin, uimahalleihin, metsureiksi, sikaloihin, navettoihin, kanaloihin, marjoja ja sieniä poimimaan Suomen susia täynnä oleviin metsiin, kansanedustajiksi, kaupunginvaltuutetuiksi, insinööreiksi, kirurgeiksi, gynekologeiksi...Ah, minun on helppo hengähtää, kun tiedän, että minun ja lasteni tulevaisuus on turvattu. http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/arabiankieliset-opasteet-ilmestyivat-alkoihin-tama-on-meille-vastuukysymys/2197835

Äänestä
  • "Henkilöllisyystodistukseksi kelpaa; Turvapaikanhakijalla iän todistamiseen kelpaa rajavartioston myöntämä todistus, poliisin myöntämä pakolaisen matkustusasiakirja tai Maahanmuuttovirastosta haettavat oleskelulupakortti tai muukalaispassi."

    Ei todellakaan kelpaa. Henkilöllisyystodistukseksi kelpaa passi tai oleskelulupa ja kumpaakaan ei partalapsella ole. Jos passi on, se on poliisin hallussa turvapaikkaprosessin ajan.
    Jos tällainen lapsi päästetään ravintolaan tai hänelle myydään alkoholia Alkossa, syyllistyy kauppias rikokseen.

    Äänestä

Ei ihme, että lähtivät maastaan! Oikeat muslimit eivät paljoa juoppoja katsele.

Äänestä

Edes vähän järkeä tähän pakolaisten nuolemiseen olisi saatava.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alkohol kirjoitti:

Jo on kaikki rajat ylitetty kun arabiankielisiä opasteita laitetaan
Alko muiden mukana.
Tämä on Suomi ja näille pakolaisille ei tarvitse mitään viestiä,
että olisivat tervetulleita.
Toinen asia on, miten äijä todetaan täysi-ikäiseksi.
Éi niillä useimmalla ole minkäänlaista henkilöllisyystodistusta.
Eikä muslimi käytä alkoholia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu