sieppajien siepata Omasta puolestani saatte aikuiset syödä ja juoda tänäkin jouluna niin paljon kuin haluatte en ole teidän painonvartiakaan jos kuitenkin äly on ämpärissä täälläkin on varmasti heitä jotka määrittelevät teidät kulttajiksi jotka laittavat kaikki rahansa savukkeisiin ja alkoholiin Voittehan kysyä näiltä pakosti raivoraittina olevilta Mitä sitten, raivoraittithan harrastavat ostareilla kyttäämistä jotta näkisivät humalaisen jotta saisivat tuntea itsensä yläpuolella olevaksi kansalaiseksi. Yhteiskunta kyllä laittaa rajat tässäkin asiassa jotta ainuttakaan salapolisia ei tarvitse tämäkään palsta vaklaamaan ketä syö, juo tai polttaa Tosin jos ei muita harrastuksia keksi niin onhan se kiva jos aikansa kuluttaa vaikka sillä ketä on humalassa ja kenen luulee olevan humalassa kun näyttääkin ihan siltä Hymiö.
Lihavilla on etunsa heitä on vaikea
oiuiopå
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itse olen päihteetön absolutisti kasvissyöjä, joka en kuitenkaan sylje tuoppiin enkä oksenna pihville. Eli itselle en osta mutta jos tarjotaan ja on laadukasta, niin hyvällä ruokahalulla menee kyljystä sipulirenkailla ja maustevoilla tai hirvenpaistia ja tuoppi tsekkiläistä tymäkkää pilsneriä palanpaineeksi ja toki sitä päälle vetäisee vaikka mukavan nahkavöisen sikarin ja vaikka pullean rentouttavan jointin kukkaa tai viivan mieltä piristävää kokaiinia sieraimeen tai aromikkaan täyteläisen espresson sekaan sokeriksi jos ihan välttämättä halutaan tarjota. Kunhan kaikki on laadukasta.
Kotona vain uunikasviksia kookoskermassa ja oliiviöljyssä paistettua kaalia valkosipulilla ja vissyä ja vihreää teetä yms. Näin ei saa ylimielisen raivoraittiin vegaanin leimaa, mutta voi elää terveellistä elämää ja pysyy kaikki paheet hyvin kohtuudessa, koska harvassa on ne kerrat kun mitään laatua kukaan ilmaiseksi tyrkyttää.
Miksi kuvittelet että joku meistä sinua hölmöä kuuntelisi?