Oletko sinä valmis ampumaan naapurisi.
suvakki-vasurit vie maan sotaan
ei_hyvältä_näytä
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
En mutta Venäläinen on joten ei jää muuta vaihtoehtoa kuin puolustaa itseään ja vapautta.
Kukapa haluaisi kuulua maahan jossa sananvapautta ei ole, toisinajattelevat ryöstetään, mukiloidaan, tapetaan ja tai heitetään vankilaan. Ulkomaista tehdään vihollisia ja valtaapitävien media pitää huolen että niin käy muunnetun totuuden propagandan avittamana. Valtaapitävät keräävät rahat itselleen ja kansa elää köyhyydessä. Oikeuslaitos on oikeuden irvikuva koska ihmisiä tuomitaan valtaapitävien tekaistuin todisten ja jopa ilman todisteita oikeuslaitoksen näin hyväksyessä. Korruptioraha rehottaa valtaapitävien keskuudessa ja niillä lahjotaan ulkopuolisia tarpeen tullen.
Vai miten on selitettävissä Putinin arviolta 175 miljardin kerätty omaisuus 100 000 euron vuosittaisilla tuloilla? Jokainen ymmärtää minne Hodorkowskin omaisuus ryöstettiin, eikä vain se omaisuus, näitä laillistettuja ryöstöjä harrastaa venäjän valtaapitävät sen minkä ehtivät. Ryöstetty varallisuus siirretään turvaan länsimaihin mikäli ajolähtö johdosta tulisi. Samaan aikaan venäjän kansalle esitetään länttä suurenä pahantekijänä ja sodanlietsojana. Mikä kaksinaamaisuus venäjän kansan hallitsemiseksi. Ilmankos venäjän talous on kuralla.
Sinä olet ensimmäinen kohde kun jenkkiapinoita lähdetään listimään.
Totuus kirpaisee ilmeisen kovaa kun venäläinen uhkailu alkoi.
Luuletko todella että sinun sanomisillasi on minkäänlaista vaikutusta yhteenkään suomalaiseen?
Työnnä Putin sinne minne päivä ei paista.
Mulle on ihan sama onko Usalainen, vai Venäläinen, Tai ihan mikä vaan?
JOO!
Minulla on varmaa tietoa. Sotaa ei tulekkaan! Se saattaa ollakin pettymys joillekkin.
Joten ollaan vaan ollakseen. Mitään sotaa ei tulekkaan.
Minulla on varmaa tietoa. Mitään sotaa ei sitten tulekkaan ! Tämä saattaa ollakin suuri pettymys joillekin. Joten ollaan vaan hissukseen.
Luepa linkki http://mvlehti.net/2015/12/30/lukija-maatamme-destabilisoidaan-juuri-nyt/ kokonaan. Siis kokonaan. Keskusteluosan linkkejä myöten. Ja ymmärrä lukemasi. Sitten vertaa omiin kokemuksiisi ja päättele tulos. Äläkä petä itseäsi!
Höpön pöpön.
Olemme valmis taistelemaan, Naton rivissä tai ilman natoa. Ei teille tulee helppoa turistimatkaa.