Lausuntosi "hallituksen esitykset eivät ole hutiloituja" on, joko suuri huijaus, tai sitten hallitus on todella ammattitaidoton. Sääli, ettei suomessa ole, kuin joo joo miehiä/naisia. Luojanlykky edes oman edun tavoittelu on vielä pääprioriteetti. Stubbi tekee onneksi poliittista itsemurhaa, kun hieman paineistetaan, niin ukko muuttuu mykäksi, sori vaa parannan tapani, mun virhe, otan täyden vastuun, joka tarkoittaa, että asia unohdettu ja mitään ei tapahtunut. Luulisi, että noinkin korkean viran hoitaja tietää mitä on vastuu ja sen kantaminen. Normaalisti voi erota itse ja säilyttää kasvonsa ja hieman tyhmempi rimpuilee loppuun saakka ja saa potkut ja menettää kasvonsa. Toisaalta Stubin kohdalla muutokset kasvoissa voi viedä vain parempaan suuntaan minun mielestäni. Valitettavasti höpöhöpö hutiukkoja.
Hei Haloo Sipilä
Teflon100
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voi tuota ymmärtämätöntä nulikkaa, näin voi Sipilästä sanoa, eikä väärin sanottu yhtään. Näkee jo hänen silmistään, kuinka sisällä velloo epävarmuus ja sen vaikutushan on, että virhe toisensa jälkeen ruokkii lisää virheitä ja johtaa Sipilän poliittiseen tuhoon. Vahvasti näyttää siltä, että ei siinä mitään menetetäkkään. On miehessä vähän sellaisia yksinvaltiaan piirteitä ilmennyt.
On meillä kautta aikain idioottihallitus!
Ei ole aiemmin ollut Suomessa vastaavaa, kuin vaan Kataisen hallitus pikkusen hätyyttelee.
Sipilä oisko jo aika antaa hommat ammattimiehille? Täytyy sanoa, että edesmennyt Tony Halmekkin ois paremmin onnistunut tuossa duunissa. Aika paljon sanottu vai mitä Sipilä? Sä vaan oot niin huano.