Ruotsilta hieno maali, suoumi jälleen NÖYRYYTETTY

Skool

Oli muuten todella hieno 2-1 maali Ruotsilta. Ei tarvitse kuin pikku roikku vetää, niin suomipoika ei pysty torjumaan. Héja Sverige!

5

171

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomalaisten

      Korvienväli ei kestä ruotsalaisia, siksi suomalaiset häviävät useinmiten ruotsalaisille. Suomessa ei panosteta psyykkiseen valmennukseen ja tällainen joukkue ei voi koskaan voittaa arvopelejä. Huvittavinta joukkueessa on pelipaitojen logo leijona, parempi olisi lammas.

    • pohjasuoritus

      Oli kyllä rankkarit sitten surkeimmat mitä kautta aikain nähny , hävetti oikein urakalla suomen puolesta.

      • NytKeljuttaaa

        Nii, ja se Omarkin rankkarihan olisi sääntöjen mukaan pitänyt hylätä. Eikös kiekon pidä mennä koko ajan eteenpäin. Omark siirsi sitä ennen laukaisua taaksepäin, joka mahdollisti sen nostamisen takanurkkaan. Ilman tätä liikettä ei olisi onnistunut, kun kulma oli liian pieni ja maalivahti nurkalla. Näkyi aivan selvään niissä lukuisissa hidastuksissa.

        Eikö valmennusjohto asiaa huomannut? Saman tempun takia naiset menettivät kaukalopallossa (vai mitä sählyä se on), maailmanmestaruuden Ruotsille, kun Suomen toinen onnistunut rankkari hylättiin.


      • Hävetkää
        NytKeljuttaaa kirjoitti:

        Nii, ja se Omarkin rankkarihan olisi sääntöjen mukaan pitänyt hylätä. Eikös kiekon pidä mennä koko ajan eteenpäin. Omark siirsi sitä ennen laukaisua taaksepäin, joka mahdollisti sen nostamisen takanurkkaan. Ilman tätä liikettä ei olisi onnistunut, kun kulma oli liian pieni ja maalivahti nurkalla. Näkyi aivan selvään niissä lukuisissa hidastuksissa.

        Eikö valmennusjohto asiaa huomannut? Saman tempun takia naiset menettivät kaukalopallossa (vai mitä sählyä se on), maailmanmestaruuden Ruotsille, kun Suomen toinen onnistunut rankkari hylättiin.

        Nynnynyy.. Suomalaiset ei osaa edes rehdisti hävitä. Selittelyä selittelyn perään.


    • Jooniinseon

      Lisää viinaa kurkkuun, niin maaleja syntyy toiseenkin päähän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      41
      1880
    2. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      79
      1331
    3. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      84
      1291
    4. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      15
      1174
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      1075
    6. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      93
      980
    7. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      74
      979
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      148
      792
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      55
      766
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      86
      717
    11. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      56
      700
    12. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      13
      689
    13. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      27
      668
    14. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      43
      655
    15. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      147
      651
    16. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      632
    17. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      28
      628
    18. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      95
      625
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      51
      617
    20. 47
      587
    Aihe