Poliisia työllistää nämä mamut - muutenkin kuin turvapaikka käsittelyt. Taas heinolankin vastaanottokeskuksella 10 poliisiautoa ja ampulanssi. Joukkotappelu oli saanut alkunsa heille järjestetyn sisäliikunnan joukkueen muodostamisesta !!! Kyllä pisissä ollaan näiden kanssa. Laumoittain liikkuvat miesporukat aiheuttavat pelkoja monissa Suomalaisissa.
Poliisille riittää työtä, mamuissa
ongelmia_tulee
862
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Puukkohippasilla keskenäänkin ! Näistä tulee paljon harmia, ovat hiukkasen tulisieluisempia kuin me Suomalaiset
että nuo poliisisaastat eivä't sitten ehdi niin paljon kiusaamaan tavallisia suomalaisia. Ennenhän niitä saastoja oli joka kadunkulmassa kyttäämässä ja keinotekoisin syin sakottelemassa. Perkeleitähän ne kaikki poliisit ovat. Toivotaan, että nyt edes jouluna matut fileeraisivat näistä muutamia.
Itsenäisyyspäivän analkisti tullut palstalle itkemään.
Ei mua vaan koskaan ole poliisi erityisemmin kytännyt. Sakot olen kerran saanut, mutta sekin oli omaa hölmöyttä.
Pitää elää niin, että ei tarvitse pelätä poliisia.
Kiitokset poliiseille kurin ja järjestyksen pitämisestä. Valitettavasti rivipoliisit on uhkailtu hiljaisiksi eivätkä he voi kertoa.millaista rikollista ja väkivaltaista elämää vokeissa ja niiden ympäristöissä vietetään. Poliisikansanedstajat voisivat nousta rivipoliisien äänitorviksi ja kertoa medialle millaisiin tilanteisiin poliisit joutuvat matujen kanssa toimiessaan.
Seuratkaapa median uutisointia tuosta aiheesta, pakko on yrittää kääntää se niin, että tärkeimpänä syynä lisääntyneeseen järjestyksenvalvontatarpeeseen ovat suomalaiset, jotka häiritsevät rauhallisia turvapaikanhakijoita.
Saadaampa taas lukea lehdistä ja kuulla yleltä, että hyvää joulua vaan paskasuomalaiset rasistit, kun poliisejakaan ei riitä meitä kurittamaan.
Voihan asioita käännellä kyllä, mutta kun jo keskenäänkin ovat "puukkohippasilla",voi vaan kuvitella mitä seuraa heidän "intekroituessaan" yhteiskuntaamme. Hennalan vastaanottokeskuksella poliisi joutui jo "puolustautuman" uhkaavassa tilanteessa
Laittakaa nyt jo nettikamera sinne vokkitielle, niin saadaan seurata livenä tosi-tv:a.