Onko Lohjalle perustettu kertomatta VOK vai mistä on kyse? Tänään Lohjan Sokos oli aivan täynnä ählämeitä, ihan kuin sieniä sateella. Valehtelematta niitä oli noin runsas 30kpl kerralla, valtaosa asiakkaista. Mitä ihmettä täällä tapahtuu?
Onko Lohjalle perustettu VOK?
12
314
Vastaukset
- näinSeVainMenee
Joukossa olin ehkä 3-4 naista ja loput olivat n.25-35v nuorehkoja arabimiehiä. Käytössä kolme kassajonoa kerralla, jossa pari yksittäistä suomalaista. Lisäksi kaupan puolella oli useita ryhmiä. Eivät osanneet kassalla oikein maksaa asiaankuuluvalla tavalla, vaan arvottiin vähän sitä ja vähän tätä. Hirveä älämölö ja kännyköihin huutaminen joka puolella; ei mitään käytöstapoja. Osa röökillä tukkimassa ulko-oven kulkuväylää ja juoksemassa vuoroinperään sisällä olevan porukan ja ulko-oven edessä ulkona olevan porukan väliä.
Näin iso porukka ei varmasti ole sattunut paikalle sattumalta kerralla. Suoraan sanoen en ole nähnyt kerralla kaupassa näin isoa porukkaa edes Varissuon ostoskeskuksen pikkukaupoissa. Herää epäilys, että mistä VOK:ista nämä olivat peräisin? Ei kait Vihdin puolelta alkuillasta nyt näin isoa porukkaa bussilla roudata Lohjan pikku Sokokseen ostoksille?- tbnylämäki
Nyt tässä ainakin havahtunut siihen että Prisman edusta ja ympäristöhän suorastaan kuhisee näitä maahanmuuttajia. En ole vokista kuullut kyllä mitään, mutta saapuvat porukoissa keskustan Prismaan Ojamon suunnilta, sieltä entisen Teboilin mäeltä. Tietääkö joku onko johonkin siihen majoitettu suurempi erä maahanmuuttajia? Ihmettelen vaan, kun ei mielestäni Lohjan kaupunki ole mistään suuremmasta erästä ole tiedottanut yhtikäs mitään. Eipä huvita iltamyöhään tuolla hirveästi kävellä enää.
- lolmies29992
Yksi järjesti tässä menneellä viikolla kohtauksen ABC:llä kun ei joku bonustuotteeseen oikeuttava sääntö ei täyttynyt (tai muu vastaava, en kuullut kovin tarkkaan), eikä saanut ruokaansa bonustuotetta. Toiset koittivat kiskoa tätä pois kun ruoat oli jo maksettu, mutta tämä I:n ihme ei tietenkään hyväksynyt tappiotansa, vaan alkoi syyttää kassatyttöä "omien sääntöjen keksimisestä" sekä huutamaan tälle. Tätä jankkausta ja syyttelyä sitten jatkui pitkä tovi, vaikka säännöt hänelle kerrattiinkin moneen otteeseen rauhallisesti. Semmoisia velikultia. :)
- Lapsetostoksilla
Ne oli niitä yksin maahan tulleita alaikäisiä. Varmaan ostamassa partakoneita tai jotain?
- sewwee11
No niin nyt sitten sielläkin.Täällä Lapissahan niitä on ja paljon.Turvattomuutta ja nyt ei uskalla enään liikkua illasta(käydä kävelemässä). Rikokset lisääntyy SUOMESSA ja MATUJEN PUOLELTA. On tämäkin SUOMI....Kohta ISLAMI PÄÄTTÄÄ....!
- Wokki
Vappulan alaikäisten turvapaikanhakijoiden yksiköstä ilmeisesti nämä partalapset
- Sattuuhansitä1
Partalapset innostuivat Saksassa vähän pitämään hauskaa. No, suvakkien mielestä se on varmaan ihan ok? Yksittäistapauksia ja monikulttuurisuuden rikkauksia. "Pojat on poikia"?
- Kylässä
He olivat leirikoululaisia, eli vierailulla.
- jonottaja
Kyseisessä kaupassa on kaksi kassaa ei kolmea niinkuin kirjoituksen aloittanut kertoi.
- UnelmaArvoPohjalla
Hienoa, että huomasit sen koko keskustelun tärkeimmän pointin. #unelma
- Just_joo
Onko ja onko? Eihän se asia kuulu puupääpersuille pätkääkään.
- No_just_joo
Hienoa, että taas löytyi suvaitsevainen joka ei vähemmän yllätten pysty keskustelemaan asioista asiallisesti.
Olisi upeaa jos te suvaitesvaiset joskus pystyisitte keskustelemaan kuten aikuiset ettekä vain hokemaan "ei kuulu sulle", "höhöhöö tyhmä persu" tyylisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk1359626Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1187818Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin347624Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2457368Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1136094Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k865911Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j495711Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1335642Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit904779Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin
Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m333315