vituttaa ns "duunariasenne", eli se kun duunarit kiukkuaa ja valittaa miten kallista kaikki on, ja pitäs saada lisää liksaa? Totta, eläminen suomessa on kallista, ja suomessa päättäjät on perseestä(niiden vikahan tämä on), muttei se valitus nyt auta. Itseäni yrittäjänä on alkanut ottaa päähän tuo uikutus, itsekin huomaan, että saadakseni sen, mitä esim. viisi vuotta sitten on vain tehtävä lähes tuplasti duunia. Työviikkoni on 60-70h eikä "liksa" työtunteihin nähden ole huimaava, mutta eipä tarvi koko ajan itkee ettei rahat riitä.
Eli, jos tuntuu ettei rahat riitä, tehkää enemmän duunia, älkää valittako että palkkaa pitäs saada lisää työmäärää lisäämättä.
Eli, jos tuntuu ettei rahat riitä, tehkää enemmän duunia, älkää valittako että palkkaa pitäs saada lisää työmäärää lisäämättä.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.