Partalapset on totta--Suvakit valehtelivat aikansa

Viranomaiset todistavat partalasten olemassaolon. Näin suvakkien "muunneltutotuus", "väärä tieto" eli valheet ovat samalla todistettu.
.
Tulijoissa mukana 40-50 vuotiaita "lapsia". Ahtaaksi käy pinnasängyt noilla lapsilla ja mahtaa olla vaipoissa paskaa yön jäljiltä. ?
.
Vieläkö joku pölö uskoo maahanmuuton meillä on unelma-höttöön.
.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1450677226300.html
1254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kaikki käy suvakeille, kun kyseessä on maahantunkeutuja

"Välisalo muistuttaa, etteivät kaikki turvapaikanhakijat aina tiedä ikäänsä.

– Mutta, jos on neljäkymppinen tietää, ettei ole lapsi.

Välisalo kertoo, ettei alaikäisten yksikössä voida lähteä kyseenalaistamaan ilmoitettua ikää.

– Sitä ei voi lähteä arjessa hirveästi miettimään, muuten menee hommat sekaisin. Asioiden pitää pyöriä ja kaikkia pitää kohdella sen ikäisinä, mitä paperilla lukee"

Äänestä
  • "– Sitä ei voi lähteä arjessa hirveästi miettimään, muuten menee hommat sekaisin. Asioiden pitää pyöriä ja kaikkia pitää kohdella sen ikäisinä, mitä paperilla lukee"
    Voiko tyypillisempää pölhölätouhua enää olla...
    Suomeksi sanottuna kerran kun kultamunapartalapsen alaikäisenä sisään kirjaa niin sen iän uudelleen määrittäminen kestääkin sitten sen seuraavat puoli vuotta, jos riittääkään ja edut sen kun juoksee koko ajan väärän iän perusteella, sairasta touhua kertakaikkiaan...
    Eipä ihme, että niiden paperien totaalista hävittämistä ja iän valehtelua suositellaan, vai mitä sukkivakit, hä..?

    Äänestä

  • ...sitten hän onkin jo pian eläkkeellä.

    Äänestä

no mitä toi nyt on,valehteleehan rasistikin oman ikänsä kun pyrkii yöllä tukevassa humalasa kapakkiin.väittää olevansa 24 vaikka on vasta 17.

Äänestä
  • Keksin tämän 90 % ihan omasta päästä.

    Äänestä

Taas voimme todeta, SPR on rikollisjärjestö ja suvakit ammattirikollisia. Kaikki suomalaisten vihollisia.

Äänestä
  • Suomen Pahin Rikollisjärjestö, kts. järjestäytyneen rikollisuuden määritelmä.

    Äänestä

  • veron_maksu_ kirjoitti:

    Suomen Pahin Rikollisjärjestö, kts. järjestäytyneen rikollisuuden määritelmä.

    Euroopan unioni määrittelee termin ”järjestäytynyt rikollisuus” yhdentoista ominaisuuden luettelolla. Luetelluista ominaisuuksista neljän pakollisen (kohdat 1, 3, 5 ja 11) sekä yhteensä kuuden kohdan on toteuduttava, jotta ryhmä täyttäisi järjestäytyneen rikollisuuden vaatimukset.

    1. useamman kuin kahden henkilön yhteistyö

    2. ryhmän jäsenillä omat määrätyt tehtävät

    3. ryhmä toimii pitkän tai rajoittamattoman ajan

    4. ryhmä käyttää sisäistä kuria

    5. ryhmää epäillään törkeistä rikoksista

    6. ryhmä toimii kansainvälisellä tasolla

    7. ryhmä käyttää väkivaltaa tai muita uhkailukeinoja

    8. ryhmä käyttää peiteyhtiöitä

    9. ryhmä harjoittaa rahanpesua

    10. ryhmä pyrkii vaikuttamaan poliitikkoihin, julkiseen hallintoon, tiedotusvälineisiin, oikeusviranomaisiin tai talouselämän edustajiin

    11. ryhmän toiminnassa taloudellisen hyödyn ja/tai vallan tavoittelu on määräävänä tekijänä.

    Siinä teille SPR:n tunnusmerkit, jotka järjestäytyneenä keräävät suojelurahaa, eivätkä koskaan ole maksaneet veroja.

    Jotta laajamittainen järjestäytynyt rikollisuus kannattaa, se tarvitsee yleensä jonkin verran tukea myös ympäröivältä yhteiskunnalta. Tavallisesti se hankkii tukea esimerkiksi lahjomalla tai kiristämällä korkeita virkamiehiä tai muutoin korruption avulla. Myös lainvalvojia ja poliisia pyritään usein lahjomaan ja uhkailemaan.

    Äänestä

Tarkoittaako tämä siis sitä, että Sipilän kättelemä 17-vuotias ei olekaan 17-vuotias?

Äänestä
  • Sipilän kättelemä huijari on huumekauppias.

    Äänestä

Maahanmuuttoviraston ylitarkastaja Juha Kannelmaa on umpityhmä vastuuton virkaloinen.

Äänestä
  • Tolkuton määrä virkapummeja loisii virastoissa, ylisuurilla palkoilla, tekemättä mitään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Shaved-Parta kirjoitti:

Viranomaiset todistavat partalasten olemassaolon. Näin suvakkien "muunneltutotuus", "väärä tieto" eli valheet ovat samalla todistettu.
.
Tulijoissa mukana 40-50 vuotiaita "lapsia". Ahtaaksi käy pinnasängyt noilla lapsilla ja mahtaa olla vaipoissa paskaa yön jäljiltä. ?
.
Vieläkö joku pölö uskoo maahanmuuton meillä on unelma-höttöön.
.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1450677226300.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu