99 % ELINTASOMAMUISTA valehtelevia

Ja väkivaltaisia miehiä. Miettikää suvakkihuorat edes 2 kertaa ennen seurustelua muslimipaskiaisten kanssa.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1450678198649.html

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1450674210472.html
1567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Täällä Tapanilassa Joutsenraitilla näitä riittää ja on useita mustia miehiä jokaisella.

Äänestä

Islamin mukaan vääräuskoiselle kristylle saa valehdella.Irakissa vääräuskoiselta katkaistaan pää. Vääräuskoinen nainen raiskataan ja myydään seksiorjaksi.Näin tekevät muslimit Irakissa. Miksi sitten muslimit tulevat Suomeenkin. Onko kaikkii vääräuskoiset ja naiset tapettu ja myyty seksiorjaksi. Ei ole oikein ,että sortajat pakenevat.Vai pakenevatko sittenkin rikoksiaan ja raakuuksiaan.
Kun haluat tietää islamista: YouTube Islam mitä lännen...

Äänestä
  • Kuussa eri voi edes hengittää. Marsissa on kylmä. Helvetissä on kuuma. Kalamies ei saa aina kalaa. Liikennevaloissa viituttaa.

    Kyllä on matut saaneet asiat huonolle tolalle.

    Äänestä

Mietipä kaksi kertaa millaista tekstiä suollat foorumeilla -saatat saada poliisin perääsi törkyvieteistä.

Turha on haukkua turvapaikanhakijoita. Heistä 99% on kunniallisia ja rehellisesti kammottavia oloja pakoon lähteneitä. Ja siksi miehiä koska perheestä vahvalla nuorukaisella on parhaat mahikset kestää matkan vaarat ja rasitteet. Perheen yhdistämisellä sitten aikaan saadaan muutkin turvaan tänne.

Toivon että Suomi ei enää käännytä yhtään turvapaikkaa hakenutta. Heille se merkitsee kuolemantuomiota. Olen työskennellyt opiskelun ohella vapaaehtoisena pääkaupunkiseudun vastaanottokeskuksissa ja jutellut satojen asukkaiden kanssa; kaikista paistaa tuska, pelko ja toisaalta kiitollisuus maatamme ja SPR:n työntekijöitä kohtaan.

Äänestä
  • Mietippä itse mitä kirjoitat ? "99% on kunniallisia ja rehellisesti kammottavia oloja pakoon lähteneitä" Heh heh ! Suurin osa valehtelee kotimaansa.
    Ja sanoinkin että 99 % elintasomamuista. Etkö osaa lukea ???

    Hädänalaisia ja nälkäänäkeviä pakolaisia on n. 1 %. Hyväkuntoisia miehiä älykännykät kourassa on 99 % mamuista.

    Äänestä

  • Mintun ei pitäisi itse kirjoittaa totuutena sellaista mitä ei voi edes teoriassa totuudeksi todistaa. Jos olot on niin turvalliset, että voi jättää perheensä sinne, niin ainoa totuus on pakeneminen vastuusta maataan kohti. Kyllä nuorten miesten velvollisuus on taistella riistäjiään vastaan, eikä paeta vaikeuksia muualle.

    Äänestä

  • aloittaja__ kirjoitti:

    Mietippä itse mitä kirjoitat ? "99% on kunniallisia ja rehellisesti kammottavia oloja pakoon lähteneitä" Heh heh ! Suurin osa valehtelee kotimaansa.
    Ja sanoinkin että 99 % elintasomamuista. Etkö osaa lukea ???

    Hädänalaisia ja nälkäänäkeviä pakolaisia on n. 1 %. Hyväkuntoisia miehiä älykännykät kourassa on 99 % mamuista.

    Voisin väittää ettei suomeen ole tullut tänä syksynä yhtään nälkäänäkevää pakolaista. Aika vähän on näkyny ambulansseja rajojen lähellä "pakolaisia" vastassa.
    Kyllä he ovat tänne tulleet paremman elintason perässä.
    Ne jotka olisivat avun tapeessa ovat jääneet sinne lähtömaihin sodan jalkoihin.

    Tänne asti tulleilla mamuilla on rahaa enemmän kuin monella suomalaisella köyhällä.

    Äänestä

  • minttuvaan uskonto on suvakkuskonto. Siinä ilmeisesti kaikki suomalaiset ja Suomi edustaa saatanaa ja kaikki muualta tulleet automaattisesti enkeleitä. Miten voi väittää, että 99% kunniallisia ja rehellisiä, kun valehtelevat ikänsä ja tulevat ilman mereen upotettuja henkilöpapereitaan?

    Eivät kaikki turvapaikanhakijat varmasti ole pahoja, mutta kannattaisi jo alkaa kertoa asioista totuudenmukaisesti niistä hyvistä ja pahoista. Ei aikuisille ihmisille tarvitse lässyttäää niitä valtamedian punavihreitä satuja.

    Äänestä

Nuorten miesten tulva Irakista alkoi juuri samaan aikaan, kun ISIS alkoi menettää alueitaan Irakin hallituksen joukoille. Siis samaan aikaan, kun turvalliset alueet Irakissa laajenevat. Jotenki epäillyttää, että nämä nuoret miehet ovat olleet ainakin passiivisia ISIS liikkeen kannattajia ja pelkäävät kostoa.

Äänestä
  • Lehdissä on ollut juttuja kybersodasta jota isis käy: Aseilla käytävä, perinteinen sota, terrorismi ja matuinvaasio.

    Uskon tuohon teoriaan. Näyttöjä noista kolmesta sodankäynnin osa- alueesta on riittävästi. Nukkuvista isis- soluista varoittavat kaikkien johtavien maiden tiedustelupalvelut. Viimeksi eilen Usa luokitteli koko Euroopan riskialueeksi turvallisuuden suhteen.

    Suomen rajat tulee sulkea välittömästi.

    Äänestä

Minkähän maalainen poikaystävä mintulla on....

Äänestä

Tosiasia on että sotarikollisia ja terroristeja löytyy joka puolelta Eurooppaa, myös Suomesta.

Katselin tällaisen twitterverkoston kuvia. Turhan monet voisi olla Suomesta. Maa mainitaan jos tiedetään. Mielestäni tämäkin on ansiokasta työtä turvallisuuden säilyttämiseksi, kuvat toimitetaan käsittääkseni viranomaisten tietoon.

Tässä kuulemma tämän vuoden nuorin löydetty aselapsi. Minkä pienenä oppii, sen vanhana taitaa?

https://mobile.twitter.com/EU_MilitiaWatch/status/679012077441318916

https://mobile.twitter.com/EU_MilitiaWatch/status/679012077441318916

Äänestä

Kyllä on lapsellisia ihmisiä Suomessa kun uskovat valehtelevia valepakolaisia.
Irak on todettu turvalliseksi maaksi ja tuhannet elintasopakolaisena tulleista palaa kotiinsa rakkaaseen turvalliseen irakiinsa.Silloin maasa ei voi olla vainoa ja sotaa.
20 000 valepakolaishuijarimiestä tulee saamaan hylkäävän päätöksen ja potkut.
Te hyväuskoiset tuhoatte Suomen turvalliuuden suosimalla terroristeja ja murhaajia. Muhamttilainen mies valehtelee kristitylle koska se on Koraanin mukaan suotavaakin.
YOUTube Islam mitä lännen tulee...

Äänestä

Usassa kysytty kansalaisilta mitkä suurimmat pelot/ uhat usalaisten näkökulmasta v.2016.

Listalla ensimmäisenä Syyrian sota. Ensimmäisessä kolmanneksessa myös eu: n kyky selvitä siirtolaiskriisistä.

Voisi kysyä suurinpiirtein samoilla vaihtoehdoilla eu:ssakin.

Suomessa hypetetään matusiirtolaisia. Suvakit ei edes unissaan vaadi rauhaa Syyriaan vaan sen(kin) kansan tänne.Muu maailma on stubidoja kun eivät ole samaa mieltä.

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/war-in-syria-homegrown-terror-attacks-and-nuclear-conflict-with-north-korea-revealed-as-americas-a6783976.

Äänestä

YLE annon propaganda on saanut suomalaiset uskomaan ,että Suomeen on tullut joukoittain syyrialaisia perheitä. Valetta syyrialaisia om tulijoista 3 %Suurin osa on irakilasia yksi tulleita nuoria miehiä yht 25 000.
Suomalaiset älkää uskoko Ylen ja muun median valheisiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mamu_murhaa kirjoitti:

Ja väkivaltaisia miehiä. Miettikää suvakkihuorat edes 2 kertaa ennen seurustelua muslimipaskiaisten kanssa.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1450678198649.html

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1450674210472.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu