saisko niitä tehokkaammaksi, vaikka led lampuilla yms.
Uudessa Oktaviassa on hyvin heikot sumuvalot
7
101
Vastaukset
- Vilkunkorvike
Toimii merkkilamppuina kääntyessä, kun vilkkua ei jakseta käyttää.
- Myy_pois
Ne on todellakin vain saksalainen koriste keulassa. revi pois ja laita oikeat valot tilalle. esim. lisä pitkät tai huomiovalot.
:
sorry :) ne on nytkin vain Huomiovalot. - pappamalli_se_vaan_on
Kaalilavetti EI muutu matalaksi, moderniksi eikä urheilulliseksi homovaloja polttamalla.
- korjaussarja
Oktaviassa kannattaa käyttää sumuisella ilmalla otsalamppua. Tarkoitukseen sopivia on merkkiliikkeessä hyllyssä siinä viimapahvien vieressä.
- VihreäNuoliLintu
kaikki mikä on valinnaista lisävarustusta on turhaa, ainakin octavia tapauksessa.
jos lisä varusteen ottaa. ei sillä tee mitään. saa kehua vain että semmoinenkin on autossa olemassa.
osta tarvike liikkeestä oikeat valot ja asenne ne siihen keulaan.
Laita ne alkuperäiset härpäkkeet myyntiin, heti on joku juppi perkele kinuamassa niitä riisi kuppiinsa, autoon jonka on "kunnostanut". on kuulemma niin sika hienot valot.
:) mutta toisen romu on toisen aarre. - lukijakilpailu
Paskahousut ovat villillä tuulella,kun on täysi kuu.
- sorsa_55_AK
kyllä he valojen tehossa ovat aivan oikeassa. Sumut eivät riitä turvalliseen ajoon hyvällä säällä edes 30 km/h vauhdilla.
erikoislamppuja ei kannata vaihtaa, joku voi onnettomuuden tapahtuessa valittaa häikäisystä ja se on ikävä asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310589
- 525090
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432291Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052098- 281996
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411452Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331081Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54997