Haluan toivottaa kaikille palstalaisille oikeen hyvää ja rauhaisaa joulunaikaa. Samalla kiitän kuluneen vuoden jutusteluista. On ollut monta hyvää ja antoisaa keskusteluketjua, kiitos :)
Jouluinenaihe
3
<50
Vastaukset
Oikein hyvää joulua Sinulle Juhani ja hyvää uutta vuotta.
Kuin myös sinulle toisen etunimeni kaima. Tulin palstalle ensi kertaa tämän vuoden keväällä ja tuntuu, että alkuun keskustelut olivat parempia. Sinuun olen törmännyt melko harvoin, mutta taidat olla kristittyjä sieltä maltillisemmasta päästä.
Oma Jouluni on harvinaisen helppo. Pappana ostin kinkut, kalat ja kinkkuviinit sekä tietysti lahjuksia suurehkon määrän varsinkin lapsenlapselleni. Omaa huushollia ei ole tarvinnut erikseen edes sen kummemmin siivota. Vietän Joulun tyttärelläni muutaman sadan metrin päässä kotoani. Ihan tuntuu hyvältä Joulunalus ilman stressiä.
Hyvää joulua kaikille T: Pekka Juhani -54.- rakastan_joka_jumaloit
Ihanaa Zeesuksen synttäriä kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503364Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5552092Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si841986Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171960- 201588
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431538- 281386
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281317KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar501244