Haluan toivottaa kaikille palstalaisille oikeen hyvää ja rauhaisaa joulunaikaa. Samalla kiitän kuluneen vuoden jutusteluista. On ollut monta hyvää ja antoisaa keskusteluketjua, kiitos :)
Jouluinenaihe
3
101
Vastaukset
Oikein hyvää joulua Sinulle Juhani ja hyvää uutta vuotta.
Kuin myös sinulle toisen etunimeni kaima. Tulin palstalle ensi kertaa tämän vuoden keväällä ja tuntuu, että alkuun keskustelut olivat parempia. Sinuun olen törmännyt melko harvoin, mutta taidat olla kristittyjä sieltä maltillisemmasta päästä.
Oma Jouluni on harvinaisen helppo. Pappana ostin kinkut, kalat ja kinkkuviinit sekä tietysti lahjuksia suurehkon määrän varsinkin lapsenlapselleni. Omaa huushollia ei ole tarvinnut erikseen edes sen kummemmin siivota. Vietän Joulun tyttärelläni muutaman sadan metrin päässä kotoani. Ihan tuntuu hyvältä Joulunalus ilman stressiä.
Hyvää joulua kaikille T: Pekka Juhani -54.- rakastan_joka_jumaloit
Ihanaa Zeesuksen synttäriä kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291313
- 99833
- 75640
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m149408Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30387Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368
