Seiska on ehkä ollut siedettävin windowsin versio ja toiminut jopa kohtalaisesti.Nyt kun mikkis on automaattisesti tutkinut koneen ja väittää sitä kymppisopivaksi ja koittaa pakottaa asentamaan sen koneelle on kone alakanut sekoilemaan!Käynnistyy itsekseen.Normaali sammutus tehty ja varoina jatkojohto irti seinästä.Kun jatkojohdon laittoi seinään niin konekin käynnistyi siinä samalla itsekseen.Pysähteli,takkuili paljonkin ja ohjelmat toimivat tosi epämääräisesti.Viruksia ei myöskään f.securen onlinescannerin mukaan löytynyt,on kaikki uusimmat ajurit ja ohjelmistot päivitetty.Ainut syy minkä olen keksinyt seiskan toimimattomuuteen on se win 10 joka hilautui koneelle,mukamas tutkien että se on yhteensopivaa mallia.Onkohan tämä seiskojen sekoilu viimonen keino jotta tietsikankäyttäjät yrittäisivät päivittää koneensa kympiksi.No huh huh.Syvät ovat vedet.Kysynkin nyt,että onkos toisilla vastaavanlaisia ongelmia näinä kympin pakkopäivityksen aikana ollut?
seiska sekoaa kun kympin asennusohjelma on ladattu
6
101
Vastaukset
- qwsqswqsqw
Vika voi olla viallisissa päivityksissä, joita kuukausittain tulee. Yritä palauttaa edelliseen palautuspisteeseen ja taas edelliseen, kunnes ehkä alkaa toimimaan.
Toki nuuskimisen aiheuttamia ongelmia ei voi pois sulkea. Jos microsoft asentaa haitallisen ohjelman, ei sitä mikään virustutka tunnista. - dwdqwdqd
Pätevä ohjelma ihmeelliseen hidasteluun
https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx - Windowstekeekiusaa
Mistä voi tunnistaa yrittääkö MS salaa tunkea Kymppiään koneelle? Tiedän päivitys numerot mitä ei saa sallia mutta ihme täysillä käyntiä ollut viime ajat,viikot. Update on lataa mutta älä asenna ja pitänyt ettei edes lataisi mitään vaan ilmoittaisi jos on saatavilla.Kone sekoilee tämän takia. Kymppiä en halua sitten kun tarvitsen vuosien kuluttua ostan uuden koneen.
- Windows
Microsoftilta olisi vittumainen temppu jos laittaisi "tietoturva"päivityksen joka laittaisi updaten asetukset uuteen uskoon että asentaisi päivitykset kello 3 yöllä kun kone on kiinni. :D
- kaikki-on-mahdollista
Jospa se muuttanut asetuksia siten, että kone menee vain lepotilaan sammuttaessa. Silloin tuo kuvaamasi häiriö on ilmeinen, kun lepotilassa virta katkaistaan johto irti seinästä vetämällä.
- wertv34cq
Mulla autto tohon kymppiin koneen ja oman pään kääriminen kinkkufolioon, nyt ei tule mitään koneelle. Ongelma on vain että ei voi käydä töissä tuon pään ympärillä olevan folion takia, myöskään ruokakauppaan ei voi sokeana mennä. Pitäisköhän sittenkin asentaa se kymppi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1126657Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243717- 1852488
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2562343Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1962028Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.3001760Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.91665Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.1281249Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.271225- 691204