VIHOLLINEN ON KESKELLÄMME !!!

Isis soluttautujia todennäköisesti myös suomessa !!
Mamut valehtelevat kotimaansa mistä ovat tulleet, ja miggri uskoo kaiken paskan mitä mamu sanoo !!

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1450489311098.html
2190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Piemmällä tähtäimellä voissa paistetut Iljat ovat oikeita suomalaisten oikeita vihollisia...

Äänestä

hyväkuntoisia miehiä olen pelkästään nähnyt näissä matuista. jos isisejä ei suomessa olisi, niin miksi muslimit marssiessaan helsingin kaduilla suurena laumana, heillä siellä näkyi isisin lippu siinä mv lehen videos.

Äänestä

Aviisin toimittaja ei ole hyväkuntoinen, vaan demupomon kaveeraaa kokaiininokka

Äänestä

Onko missään julkaistu miten nämä suomeen tulleet muslimit on suuntautuneet? Paljon on sunneja, shiialaisia entä muut suuntaukset? Jaetaanko nämä VOKkeihin lahkon perusteella? Jihadisteja voi toki olla molemmissa, mutta sunnit ajavat isisin johdolla islamilaista valtiota, kalifaattia.
Elämme jänniä aikoja, kyllä nämä partalapset saavat vielä suvakkien takit kääntymään.

Äänestä

Tarkoitatko Kari Mäkistä ja Irja Askolaa?

Äänestä

Ilja, venänäilen vai arabi, kumpi on suomalaisen ikiaikainen vihollinen?
Surffaat vain vain aalloilla poika!

Äänestä
  • Olen syntynyt ja kotoisin suomesta. sukuni asunu suomessa ainakin 1500 luvulta lähtien. Ja mielummin valitsen naapurikseni kiristityn venäläisen kuin muslimin.

    Huom ! sinä "Mistäoletkotoisin" teini. Venäjä on suomen vanha vihollinen, mutta uusi vihollinen lähi-idästä on miehittämässä eurooppaa ja suomea.

    Äänestä

  • aloittaja_mies kirjoitti:

    Olen syntynyt ja kotoisin suomesta. sukuni asunu suomessa ainakin 1500 luvulta lähtien. Ja mielummin valitsen naapurikseni kiristityn venäläisen kuin muslimin.

    Huom ! sinä "Mistäoletkotoisin" teini. Venäjä on suomen vanha vihollinen, mutta uusi vihollinen lähi-idästä on miehittämässä eurooppaa ja suomea.

    No kerros meille miltä vuodelta löytyvät ensimmäiset kirjonkirjat joista suomensukuisia ylipäätään löytyy?
    Ettei jäis vain puheiks toi "1500 - luvulta...

    Äänestä

  • LalliKöyliöstä kirjoitti:

    No kerros meille miltä vuodelta löytyvät ensimmäiset kirjonkirjat joista suomensukuisia ylipäätään löytyy?
    Ettei jäis vain puheiks toi "1500 - luvulta...

    Hoh hohhh !! No sullapa se on sitten varsin suppea käsitys sukututkimuksesta. Ei kirkonkirjat ole ainoa lähde. Maakunta-arkistoista, ja vanhoista hautakivistä löytyny merkintöjä omasta sukunimestäni jo 1500 lopulta.

    http://www.turkusuku.fi/12
    (en ole turuust vaikka linkki onkin...)

    Äänestä

  • Hautakivet varmaan Raisiosta? Hehehhee, noh googlaappa vielä mistä vuodesta alkaen kirjoitettua tietoa suomensuvusta löytyy.. niin pääset alkuun.

    Ootteko idästä vai lännestä tulleita?

    Äänestä


Yksikään muslimi ei ole uskomisen arvoinen,ei myöskään Mäkinen eikä Askola.

Äänestä
  • Ilja, kuinka moni isoisien tappajien kätyri on uskomisen arvoinen?

    Äänestä

Ilja, millainen on oma suhteesi maahanmuuttovirastoon?
Koska sinä tai sukulaisesi on viimeksi asioinut ko. instanssissa?

Äänestä

Suomeen on siis päästetty kymmeniä tuhansia ukkoja keistä ei mitään hajua ketä ovat ja millä asialla. Voisikohan tämä olla jonkinasteinen turvallisuusuhka. Suoranainen viha alkaa nostaa päätään, pakko vaihtaa kanavaa kun joku hyväntuulinen Sipilä tulee lässyttämään.

Äänestä

Eikö tämä ollut jo vanha uutinen... Suomen poliittista johtoa ja muuta "älymystöä" lukuun ottamatta asia on ollut tiedossa jo vähintään useita viikkoja elleipä kuukausia. Täällä ollaan vaan niin h***vetin sivistyneitä, ettei tuollaista asiaa haluta tunnistaa ja tunnustaa.

En tiedä pitäisikö itkeä vai nauraa, kun pääministeri kädestä pitäen vajakki ilme kasvoillaan toivottelee tervetulleeksi kaiken maailman roskasakin Suomeen. Milloin nämä pahvit heräävät todellisuuteen, vai onko niin kovat defensikset, ettei se ole edes teoriassa mahdollista.

Äänestä

Ilja, mite tuo maahamuuttovirasto?

Äänestä

Eiks toi hapankaali budjaa Barcelonas?

Äänestä

Se saatanan miggri pitäis räjäyttää ilmaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mamutappaa kirjoitti:

Isis soluttautujia todennäköisesti myös suomessa !!
Mamut valehtelevat kotimaansa mistä ovat tulleet, ja miggri uskoo kaiken paskan mitä mamu sanoo !!

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1450489311098.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu