Persut romahduksen edessä Suomidemokraattien voitonkulkueen tiellä. Nyt saadaan aidosti maahanmuuttovastainen puolue.
Suomeen uusi mahtipuolue "Suomidemokraatit"
11
67
Vastaukset
- asfger
Ruotsissa Sverigedemokraterna-puolueella on jo melkein 20 % kannatus!
http://www.exponerat.net/sifos-senaste-valjarundersokning-sd-okar-i-vanlig-ordning/ - Abwehr
Ja meikäläiseen liekare/puudelityyliin se Suomidemokraatti-poppoo suureksi tultuaan anoisi korkeintaan viiniä maitokauppoihin,...heh,.
- Mikä_suunta
Onko se oikealla vai vasemmalla, vaiko molemmilla laidoilla yhtä aikaa?
- ontehtäväjotain
Jotta EKP pystyy todella noudattamaan No bail-out -sääntöä, Euroopan vakausmekanismin (EVM) pohjalta luotavalle kriisibudjetille tulee antaa rajoitettu mahdollisuus ottaa yhteistä velkaa.
– Nyt olisi aika arvioida myös EKP:n inflaatiotavoitetta. Hieman korkeampi, mutta vakaa inflaatio tasoittaisi ratkaisevasti euromaiden kilpailukykyeroja haittaamatta taloudenpitoa. Suomalaisten vuosien palkkamaltti kantaisi nopeammin hedelmää inflaatiotavoitteen ollessa korkeampi, Kuusisto arvioi.
SAK muistuttaa, että euroalueen tasapainoinen kehitys edellyttää lisäksi nykyistä syvempää yhdentymistä ja vahvempia keinoja epäterveen kilpailun rajoittamiseksi. Tällainen on muun muassa yhteisöveron vähimmäistaso.
Eurooppa-neuvosto käsittelee muun muassa Euroopan talous- ja rahaliiton syventämistä 17.–18. joulukuuta Brysselissä.
http://www.sak.fi/ajankohtaista/uutiset/euromaiden-vahvistettava-vastuutaan-taloudenpidosta-2015-12-17
Osaisko joku Suomentaa tämän? - Perskele
Varmaankin napit kummallakin puolella takkia?
Sitten Suomi siivotaan hyysäreistä ja mamusaastasta lopullisesti
- Horst
Sitä minäkin toivon.
- entinenpuhdistaja
Ai kansanmurhako tulee rassareiden ja Me Vajakit- lukijakunnan perustettua jonkun riitaisan pienpuolueen? Ääliö.
- ei.murhia
entinenpuhdistaja kirjoitti:
Ai kansanmurhako tulee rassareiden ja Me Vajakit- lukijakunnan perustettua jonkun riitaisan pienpuolueen? Ääliö.
teikäläiset vaan suljetaan mielisairaaloihin.
- Stuhppi
Joo ovat minun PARHAAT kaverit tavataan HALLITUSNEUVOTTELUISSA .
- Ougouho
Eli rannalle jääneet kusettajat tilalle,samanlaisia uunoja tarjolla jotka lupaavat kaikenlaista mutta joilla ei ole minkäänlaista selkärankaa,ei kiitos,toki pölhöjä löytyy tähänkin kusetukseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857415- 965364
- 2534524
- 444455
- 623227
- 482646
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222328Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘282291- 482240
- 412164