Suomeen uusi mahtipuolue "Suomidemokraatit"

Rivienvälistälukija

Persut romahduksen edessä Suomidemokraattien voitonkulkueen tiellä. Nyt saadaan aidosti maahanmuuttovastainen puolue.

11

108

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asfger
    • Abwehr

      Ja meikäläiseen liekare/puudelityyliin se Suomidemokraatti-poppoo suureksi tultuaan anoisi korkeintaan viiniä maitokauppoihin,...heh,.

    • Mikä_suunta

      Onko se oikealla vai vasemmalla, vaiko molemmilla laidoilla yhtä aikaa?

      • ontehtäväjotain

        Jotta EKP pystyy todella noudattamaan No bail-out -sääntöä, Euroopan vakausmekanismin (EVM) pohjalta luotavalle kriisibudjetille tulee antaa rajoitettu mahdollisuus ottaa yhteistä velkaa.

        – Nyt olisi aika arvioida myös EKP:n inflaatiotavoitetta. Hieman korkeampi, mutta vakaa inflaatio tasoittaisi ratkaisevasti euromaiden kilpailukykyeroja haittaamatta taloudenpitoa. Suomalaisten vuosien palkkamaltti kantaisi nopeammin hedelmää inflaatiotavoitteen ollessa korkeampi, Kuusisto arvioi.

        SAK muistuttaa, että euroalueen tasapainoinen kehitys edellyttää lisäksi nykyistä syvempää yhdentymistä ja vahvempia keinoja epäterveen kilpailun rajoittamiseksi. Tällainen on muun muassa yhteisöveron vähimmäistaso.

        Eurooppa-neuvosto käsittelee muun muassa Euroopan talous- ja rahaliiton syventämistä 17.–18. joulukuuta Brysselissä.

        http://www.sak.fi/ajankohtaista/uutiset/euromaiden-vahvistettava-vastuutaan-taloudenpidosta-2015-12-17

        Osaisko joku Suomentaa tämän?


      • Perskele

        Varmaankin napit kummallakin puolella takkia?


    • Sitten Suomi siivotaan hyysäreistä ja mamusaastasta lopullisesti

      • Horst

        Sitä minäkin toivon.


      • entinenpuhdistaja

        Ai kansanmurhako tulee rassareiden ja Me Vajakit- lukijakunnan perustettua jonkun riitaisan pienpuolueen? Ääliö.


      • ei.murhia
        entinenpuhdistaja kirjoitti:

        Ai kansanmurhako tulee rassareiden ja Me Vajakit- lukijakunnan perustettua jonkun riitaisan pienpuolueen? Ääliö.

        teikäläiset vaan suljetaan mielisairaaloihin.


    • Stuhppi

      Joo ovat minun PARHAAT kaverit tavataan HALLITUSNEUVOTTELUISSA .

    • Ougouho

      Eli rannalle jääneet kusettajat tilalle,samanlaisia uunoja tarjolla jotka lupaavat kaikenlaista mutta joilla ei ole minkäänlaista selkärankaa,ei kiitos,toki pölhöjä löytyy tähänkin kusetukseen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      25
      1645
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1387
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1171
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      77
      1114
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      799
    6. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      747
    7. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      746
    8. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      667
    9. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      656
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      639
    Aihe