joo, tänne saa laittaa kauhutarinoita, itsekeksimiä, taikka jotain tuttuja. Tylsää..
Itsekeksittyjä kauhutarinoita
3
94
Vastaukset
- skedaa
Tässä on oma keksimäni. Anteeksi kirjoitusvirheistä joita saattaa olla, ja joita varmaankin on. Mutta kirjoitan puhelimellani.
KATSO KAAPPIIN ENSIN
Ennen joululomaa kolme tyttöä sopivat että pitäisivät pyjama bileet yhden luona ennen joulua. He sopivat yökylän nuorimman tytön luo.
Koitti yökylä päivä. Kaksi tyttöä saapui nuorimman luo sovittuun aikaan. He päättivät käydä lähi kioskilla ostamassa mässyä.
Heti kun he pääsivät takaisin nuorimmaisen kotia, he ryntäsivät nuorimmaisen huoneeseen ja vaihtoivat vaatteet pyjamiin.
"Mun pittää mennä vessaa" Yksi tytöistä sanoi.
"Joo, me laitetaa tää elokuva pyörii", Vastasi toinen tytöistä.
Vessassa käytyään tyttö palasi huoneeseensa. Molemmat tytöt olivat kadonneet. Vain kauhuelokuva pyöri pienessä televisiossa. Tyttö alkoi etsiä heitä.
"Hei tää ei oo yhtää hauskaa".
Tyttö etsi kotoaan joka paikasta, kunnes tajusi katsoa huoneensa tyhjästä, vanhasta kaapista.
Hän käveli ovea kohti ja juuri ennen kuin hän tarrasi kätensä oven kahvaan, vaatekaapin ovi rysähtää auki ja kaksi kuollutta tyttö rösähtää maahan sidottuina toisiinsa.
Tyttö oli järkyttynyt. Hän alkoi kiljua, mutta turhaan. Ketään ei ollut kotona. Hän soitti nopeasti poliiseille.
Matkalla puhelimen luo hän löysi lappuja. Lappuihin oli kirjoutettu verellä: " katso aina kaappiin ensin, niin tiedät milloin tulen hakemaan sinut"
Tyttö juoksi paniikissa ulos talosta ja meni naapuriin. Naapurin 50-vuotias mies soitti poliisit ja tytön vanhemmille.
Vähän ajan kuluttua selvisi, että tytön kaappiin oli mennyt sarjamurhaaja sillä välin, kun tytöt olivat lähteneet lähi kioskille. Murhaajan henkilöllisyyttä ei olla saatu selville. Mies liikkuu vapaalla jalalla, joten muista tarkistaa kaapit.- kauhuavaaniva
Aika hyvä. En löytäny kirjotusvirheitä:)
- vandlaed
Tää on musta pelottava
3 naista majoittui pienen kylän paikalliseen motelliin. Motelli oli huonokuntoinen, mutta kelpasi heille yhdeksi yöksi. He valitsivat itselleen huoneet ja asettuivat taloksi. Kaikki he huomasivat pelottavan taulun motellin käytävällä, jossa oli nainen. Eräs ryhmän naisista oli menossa yöllä vessaan, ja joutui kävelemään kyseisen taulun ohi. Taulun naisen ilme oli tuima ja hän ikäänkuin osoitti naista sormellaan. Nainen tunsi olonsa epämielyttäväksi ja vältti menemästä enään taulun ohi. Seuraavana aamuna toiset löysivät huonetoverinsa silvottuna sängystään. Myöhemmin selvisi, ettei käytävällä ollut koskaan ollut taulua, vaan ikkuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.683228Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91871- 1131772
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241259- 1291058
- 991002
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67936- 84879
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6875