Olen koukussa Flashscore-sivustoon!

Koira.haukkuu

En tiedä mitään koukuttavampaa kuin mennä kyttäämään tuloksia Flashscore-tulospalveluun. Ensin laitetaan tietysti veto sisään ja sitten kyttään silmäkovana joko mun joukkue tekee maalin. Ja mikäs sen mukavampaa kuin oma viisikertoiminen yllättäjä siirtyy 2-0 johtoon. Toisella kertaa varmaksi kotivoitoksi usealla vihjesaitilla povattu hevosnaamajoukkue tyrii heikkovireistä ja huonoa vierasjoukkuetta vastaan.

Ennen flashscorea kyttäsin tuloksia teksti-tv:stä, jossa tilanteet eivät muuttuneet aivan reaaliajassa vaan viiveellä. Joskus oman joukkueen voitto ilmeni vasta vihreäksi muuttuneesta lopputilanteesta jolloin selvisi, että mun joukkue oli tehnyt voittomaalin aivan lopussa.

Elämä olisi aika paljon ontompaa ilman flashscorea. Toiset seuraa pörssikursseja tai lukevat uutisia, mutta minun maailmankaikkeuteni tärkeimmät asiat kerrotaan flashscoressa ja niiden ympärillä planeetta myös pyörii.

Kaikki tulokset kiinnostavat, jopa rugby vaikkei sitä tule juuri vedeltyäkään.
Lopputuloksissa on kiinni osa minun kohtaloani. Selviänkö vedoistani voittajana vai koenko vääryyttä ja minun joukkueeni jääkin tasuriin.

Flashscore on mahtava sivusto, nykyään sieltä voi tarkistaa ennen matseja kokoonpanot, tilastot, sarjataulukot, pelinaikaiset tapahtumat jne..

KIITOS FLASHSCORE, KIITOS ETTÄ OLET OLEMASSA !!!

4

1093

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taavetti.2

      Futbol24 on nopeampi ja maalista kuuluu mukava kilahdus. taavetti on ollut futbolin kanta-asiakas jo vuodesta 2005 asti. Taavetti ei tiedä mitään sen rentouttavampaa kuin launtai-iltapäivänä puristella boksereita ja seurata kyrpä kourassa kun vedot menee väärin.

    • Been there, done that! Kyöstikin käyttää noita kahta säännöllisesti. Futbol24:comissa on mukava ääni maalin merkiksi ja siinä saa poistettua listalta sellaiset pelit, joista ei ole kiinnostunut. Flashscore.com sen sijaan tarjoaa enemmän nippelitietoa ja jopa huonolaatuisia maalivideoita et sillei hei! Myös Soccerway.com on ihan hyvä, jos haluaa tsekata ennen pelejä esim. Ligue 1:n poissaolot. Mutta kyllä homoloton live-seurannassa Hockeyallsvenskan.se tarjoaa parhaan äänimerkin maalin jälkeen et sillei hei! Suomalaisten Liiga.fi on myös petrannut menoaan tälle kaudelle et sillei hei! Jos haluaa lueskella esim. pornoleh... siis päivän sanomalehteä, niin Kyöstin mielestä Bet365.com tarjoilee mukavia ääniefektejä, tosin vain yhdelle pelille kerrallaan et sillei hei! Jos futiksen live-seurantaan, esim. Ligue 1 -kierrokselle pitäisi valita joku tulospalvelu, niin kyllä se Futbol24.com olisi jot tällei moi!

      • Bärkkel, taas tuli typo. Kyösti tarkoitti Hockeyligan.se eikä Hockeyallsvenskan.se et sillei röyh!


    • Anonyymi

      Elämä ilman flashscorea olisi kuin räntäsateinen päivä ilman aittapolulla käyskentelevää Elovena -neitoa.

      Eihän tästä ole kuin vajaat 30 vuotta kun Englannin alasarjojen, nykyisin Ykkös- ja Kakkosliiga, tuloksia piti keräillä (klo 21:30 alk.) Sky News Sportsline .ohjelmasta. Siinä meikäpojan kynä savusi, kun urheilutoimittaja luki ottelu ottelulta lopputulokset,

      Cheltenham nil
      Colchester one
      Tranmere two
      Wrexham three
      änd...

      jotka sitten näpyttelin omalle kotimikrolle ja sain laskettua sarjataulukot yms. 🤓

      Luoja paratkoon se oli työlästä! Sitten joku jossain keksi livetulokset piste comin ja nykyisin siis flashscore piste fi tyydyttää kaikki tulostarpeeni.

      Luotettavasti!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      5206
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      36
      3621
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3233
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      11
      2395
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      28
      1996
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1917
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      163
      1826
    8. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1332
    9. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      14
      1218
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1134
    Aihe