Olen koukussa Flashscore-sivustoon!

Koira.haukkuu

En tiedä mitään koukuttavampaa kuin mennä kyttäämään tuloksia Flashscore-tulospalveluun. Ensin laitetaan tietysti veto sisään ja sitten kyttään silmäkovana joko mun joukkue tekee maalin. Ja mikäs sen mukavampaa kuin oma viisikertoiminen yllättäjä siirtyy 2-0 johtoon. Toisella kertaa varmaksi kotivoitoksi usealla vihjesaitilla povattu hevosnaamajoukkue tyrii heikkovireistä ja huonoa vierasjoukkuetta vastaan.

Ennen flashscorea kyttäsin tuloksia teksti-tv:stä, jossa tilanteet eivät muuttuneet aivan reaaliajassa vaan viiveellä. Joskus oman joukkueen voitto ilmeni vasta vihreäksi muuttuneesta lopputilanteesta jolloin selvisi, että mun joukkue oli tehnyt voittomaalin aivan lopussa.

Elämä olisi aika paljon ontompaa ilman flashscorea. Toiset seuraa pörssikursseja tai lukevat uutisia, mutta minun maailmankaikkeuteni tärkeimmät asiat kerrotaan flashscoressa ja niiden ympärillä planeetta myös pyörii.

Kaikki tulokset kiinnostavat, jopa rugby vaikkei sitä tule juuri vedeltyäkään.
Lopputuloksissa on kiinni osa minun kohtaloani. Selviänkö vedoistani voittajana vai koenko vääryyttä ja minun joukkueeni jääkin tasuriin.

Flashscore on mahtava sivusto, nykyään sieltä voi tarkistaa ennen matseja kokoonpanot, tilastot, sarjataulukot, pelinaikaiset tapahtumat jne..

KIITOS FLASHSCORE, KIITOS ETTÄ OLET OLEMASSA !!!

4

826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taavetti.2

      Futbol24 on nopeampi ja maalista kuuluu mukava kilahdus. taavetti on ollut futbolin kanta-asiakas jo vuodesta 2005 asti. Taavetti ei tiedä mitään sen rentouttavampaa kuin launtai-iltapäivänä puristella boksereita ja seurata kyrpä kourassa kun vedot menee väärin.

    • Been there, done that! Kyöstikin käyttää noita kahta säännöllisesti. Futbol24:comissa on mukava ääni maalin merkiksi ja siinä saa poistettua listalta sellaiset pelit, joista ei ole kiinnostunut. Flashscore.com sen sijaan tarjoaa enemmän nippelitietoa ja jopa huonolaatuisia maalivideoita et sillei hei! Myös Soccerway.com on ihan hyvä, jos haluaa tsekata ennen pelejä esim. Ligue 1:n poissaolot. Mutta kyllä homoloton live-seurannassa Hockeyallsvenskan.se tarjoaa parhaan äänimerkin maalin jälkeen et sillei hei! Suomalaisten Liiga.fi on myös petrannut menoaan tälle kaudelle et sillei hei! Jos haluaa lueskella esim. pornoleh... siis päivän sanomalehteä, niin Kyöstin mielestä Bet365.com tarjoilee mukavia ääniefektejä, tosin vain yhdelle pelille kerrallaan et sillei hei! Jos futiksen live-seurantaan, esim. Ligue 1 -kierrokselle pitäisi valita joku tulospalvelu, niin kyllä se Futbol24.com olisi jot tällei moi!

      • Bärkkel, taas tuli typo. Kyösti tarkoitti Hockeyligan.se eikä Hockeyallsvenskan.se et sillei röyh!


    • Anonyymi

      Elämä ilman flashscorea olisi kuin räntäsateinen päivä ilman aittapolulla käyskentelevää Elovena -neitoa.

      Eihän tästä ole kuin vajaat 30 vuotta kun Englannin alasarjojen, nykyisin Ykkös- ja Kakkosliiga, tuloksia piti keräillä (klo 21:30 alk.) Sky News Sportsline .ohjelmasta. Siinä meikäpojan kynä savusi, kun urheilutoimittaja luki ottelu ottelulta lopputulokset,

      Cheltenham nil
      Colchester one
      Tranmere two
      Wrexham three
      änd...

      jotka sitten näpyttelin omalle kotimikrolle ja sain laskettua sarjataulukot yms. 🤓

      Luoja paratkoon se oli työlästä! Sitten joku jossain keksi livetulokset piste comin ja nykyisin siis flashscore piste fi tyydyttää kaikki tulostarpeeni.

      Luotettavasti!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      42
      2256
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      228
      2014
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      111
      1548
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      144
      1281
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1207
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      138
      1114
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1099
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1009
    9. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      65
      963
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      950
    Aihe