Jos oikein ajatellaan persujen raunioille

saa vaikka kolme uutta puoluetta.
Tässä yksi;
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015122320872173_uu.shtml
Toinen puolue voisi olla Hakkaraisen ja Halla-ahon ympärille muodostettava ja nimeä voisi olla;
Hakkarainen ja sivari-kukkakeppi.
Kolmas voisi perustua Tynkkysen ympärille ja nimenä voisi olla
perussuomalaiset miesten miehet.
Mutta perus-persut on yhtenäinen ja se on Timo.
Hajoamista odotellessa Rauhaisaa Joulua ja paskamaisen hajanaista Uutta Vuotta
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Muistuu mieleen aika eka" jytkyn" jälkeen kun pöhelömpi kansanosa rupesi uhoomaan, että nyt rupee tapahtumaan, heh.
No tuli toinen " jytky" ja uho kasvo.
Työkavereistani moni erehty perSSuleiriin ja uhosivat kovin, mutta viimeaikoina on olleet kovin hiljaisia poikia, heh.
Minua harmittaa olla oikeessa, mutta tohdin lausua 2011, että perussuomalaiset on kahden kauden, tyhjäjengi ja sitte soronoro, heh.
N mitä rupes tapahtumaan, häh?
Päätä auvottiin, toisia haukuttiin ja sitten myytiin " persettä" ja Timosta tuli isojen poikien puudeli ja puolue on hajoamassa.
Mutta kaikesta huolimatta, sisäisen tyhmyyden ja tyhjyyden keskellä Hyvää Joulua ja muistakaa oikea joulunsanoma.

Äänestä

On kiva aloittaa Uusi Vuosi 2016 ja nähdä miten nopeasti ollaan kannatuksen suhteen RKPn alapuolella.
No joka tapauksessa RKPn vaikutus on suurempi kuin persujen, oli kannatus mikä hyvänsä

Äänestä
  • Persut syyttivät vuosikausia, että "RKP sai sitä ja sitä aikaan!" Miksihän kaksi jytkyä äänestäjiltä saanut ja miljoonatulot soinisäätiöönsä/ ja Lex Soini huispauksella kusettanut Isä Timo ei saa mitään aikaan kansan hyväksi kautta maan, pelkkää sekasortoa ja köyhäin kyykytämistä vaan??

    Äänestä

  • Kauheaa!!!!

    Äänestä

Ja tas Demarit vääristelee. Demareista saa helposti 3 puoluetta. Ei Demarit Ei ei SDP ja ei ei ei ei ei demarit

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PersunYstävä kirjoitti:

saa vaikka kolme uutta puoluetta.
Tässä yksi;
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015122320872173_uu.shtml
Toinen puolue voisi olla Hakkaraisen ja Halla-ahon ympärille muodostettava ja nimeä voisi olla;
Hakkarainen ja sivari-kukkakeppi.
Kolmas voisi perustua Tynkkysen ympärille ja nimenä voisi olla
perussuomalaiset miesten miehet.
Mutta perus-persut on yhtenäinen ja se on Timo.
Hajoamista odotellessa Rauhaisaa Joulua ja paskamaisen hajanaista Uutta Vuotta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu