teille kaikille:
http://tinyurl.com/nw2njw2
Oikein paskaa ja köyhää joulua ja vielä köyhempää ja vittumaisempaa ja paskempaa uuttavuotta niihin paskamörskiinne.
Syökää paskaköyhät silakoita, silakka on vitun halpa ja terveellinen kala.
Yst. terv. Hallitus.
Ps. Kaikki lahjoitukset ovat tervetulleita.
http://tinyurl.com/nw2njw2
Oikein paskaa ja köyhää joulua ja vielä köyhempää ja vittumaisempaa ja paskempaa uuttavuotta niihin paskamörskiinne.
Syökää paskaköyhät silakoita, silakka on vitun halpa ja terveellinen kala.
Yst. terv. Hallitus.
Ps. Kaikki lahjoitukset ovat tervetulleita.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Oikein paljon kiitoksia!
Teille myös miljardiosinkoja firmoistanne ja myös matubusineksesta.
Me lasten kanssa syömme joulunakin kaurapuuroa ilman voita tai maitoa tai hilloa, niinkuin teemme muinakin päivinä.. Onneksi rahat riittää kuitenkin suolaan.
Ehkä voisitte harkita myös lapsilisien lakkauttamista alle 14.000€ vuodessa tienaavilta? Siinähän säästyisi rahaa esim. matutukseen vaikka kuinka paljon.
Peruskoulu maksulliseksi myös tavisten lapsille ja ilmainen kouluruoka veks.
Me kävimme kaatamassa kuusen, mutta kokoomusvetoinen poliisi tuli ja sakotti meitä siitä, joulukoristeetkin meiltä varastettiin jo vuosia sitten, joten mitäpä sillä kuusella olisi oikeastaan tehnytkään?
Meillä toimii verhoina vanhat lakanat, jotka löysimme roskalaatikosta pari vuotta sitten. Ripustamme niihin joulukoristeina toimivia tyhjiä ulkomaaalaisia pulloja ja purkkeja, joita ei voi edes palauttaa kauppaan.
Kouluikäiset lapeni laittavat kouluruokailun yhteydessä pussosiin ruokaa, joten minäkin saan edes jotain syödäkseni, meinaan, et se kaurapuuro ilman tykötarpeita alkaa maistuun pitkän päälle melko kuivalta ja yksitoikkoiselta.
Että kaikkea hyvää teille vastuu työssänne ja kaikkea rakkautta. Tiedän, että te olette meidän puolellamme ja rehellisiä aina ja iänkaikkisesti ja vaatimattomia ja kohtuullisia palkkojanne kuitatessanne.