Sastamalan viisain mies?

Ketähän mahtaa olla sastamalan alueen viisain mies??
541370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 54

Vanhimmat

Kuka mahtais olla se fiksuin apina joka kirjoittajais vitunmoisen listan paikallisia poitikkoja ja yrittäjiä ?
Seuraava joka kirjottaa tähän ketjuun on eläimiinsekaantuja ! Mmmmmmuuuuaaaaaaahhhhhaaaaa nauti eläimistä . Ootko vähän eläinrakas !

Äänestä
  • Ilmoittauduit sastamalan tyhmimmäksi mieheksi, apina Mikä muuten on poitikko, ooks sää se poitikko??

    Äänestä

  • Tiedätkö aika pervoo olla eläimiin sekaantuja . Saattaa olla laitonta . Käytä ainakin kumia jos joskus satut saamaan naista ettei sikataudit tartu .

    Äänestä

  • Satosen homoilukaveri on maailman viisain superhomo !

    Äänestä

Pitkähkö autokauppias se ei ainakaan ole!

Äänestä

Minä.

Äänestä
  • Mini kehiin ei pelkkä minä riitä!

    Äänestä

Riippuu siitä missä kehyksissä viisasta miestä tarkastellaan. Viisas eii ole hän, jota media ja julkisuus pitää eniten esillä. Viisas ei ole hän, joka on käynyt paljon kouluja ja suorittanut korkeita oppiarvoja, on johtavassa asemassa työelämässä. Hän on oppinut vain pyörittämään hyvin organisaatioita ja asioita, mutta voivat olla ihmisenä täysi tolloja ja aiheuttaa kanssaihmisilleen haittaa ja tuskaa.

Viisas on se, jolla on kyky elää tässä hetkessä ja tehdä OIKEITA ratkaisuja oikeaan aikaan ovatpa ne sitten mitä tahansa, suuria tai pieniä. Viisas mies voi asua vanhainkodissa, pikkumökissä, kerrostalossa kaksiossaan, koreassa lukaalissa tai missä tahansa. Viisas mies on hän, joka näkee asiat myös sydämellään.

Äänestä
  • Niin se vaan on, että tarvitaan 18 v into ja voimat, 81 v vuotiaan kokemus ja järki, sekä suvussa oleva pankinjohtaja ja lakimies. Näillä eväillä kyllä pärjää.
    Muutoin pitää olla miljonääri jo syntyissään tai lottovoitto elämässä ja suuri.
    Useimmiten viisas mies ei ole rikas vaan se viisas.

    Ei minusta ollut viisaaksi, mutta osaan haaveilla sellaisesta, ehkä onnellisuutta ei saa rahalla, koitan nauttia näistä vaatimattomista hedelmistä. Kiitos tästäkin.

    Äänestä

Motsku

Äänestä
  • Kuka?

    Äänestä

yks shakisti

Äänestä

Anderssonni

Äänestä

Täytyy olla vitun pieni elämä et kirjottelee tänne. Täytyy olla aika huonos jamas et ehtii näitä lukea. Mä oon nyt ollu hetken täs jamas. Työtön ja parisuhteen kariutumisen jälkeen ei ny ihan paras tilanne. Ny on aikaa ja mitä vittua? Täällä muutaman pervot yrittää saada ihmisiä kirjottaman paskaa jostain ihmisistä joita ne itse vihaa.

Alan katkeroituun koko tähän paskaan. Mut onneks tulin lukeen tätä paskaa. Pari idioottia aloittelee näitä ja aina sama saatanan tavote. Ite ne vielä kirjottelee omiin alotuksiin eri nimillä ja saa joku idiootit mukaansa.

Näin alhaalle tällästen kusipäitten joukkoon en vielä kuulu. Tän viestiketjunkin ja siis tän saman jolle ylläpito tätä pitää yllä ja tän saman uskotteko muidenkin viestiketjujen aloittajalle kuuluu titteli EHdottomasti viisain äijä tällä sivustolla. Kaveri jonka elämän keskeisin sisältö löytyy tältä sivustolta. Tuntemattomana unhoon vaipuva persläpi.

Äänestä
  • Mitä noin viisas mies hukkaa kallista aikaansa tällä palstalla? Se älähtää, johon kalikka kalahtaa...

    Äänestä

  • Mitä väliä, kun tämä yksi supersiemen oli mukana - jos koulussa sen verran on tarttunut, että hiffaat... Otsikon meriittejä sulle ei kyllä tule tässä elämässä.

    Äänestä

Tömisevän Pentti.

Äänestä

Sastamalan viisain mies on nimeltään Sauli .

Äänestä

Pekkolan Erkki

Äänestä
  • Vieläkö ajaa styroksia?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vieläkö ajaa styroksia?

    Ajaa

    Äänestä

Aika turhaa arvuuttelua? Ei hän ainakaan tämän ketjun aloittaja Kasparov ole? Ei siksi koska kysyy että, ketähän mahtaa olla, eikä kuten pitäisi että, kukahan mahtaa olla?

Äänestä

Se Löytyy Levorannasta

Äänestä
  • Tarkottaa varmaan jotakuta huollon miehistä, jos yhtääkkään tosissaan ehdottaa...

    Äänestä

  • Voi olla myös fiksauspuolella .

    Äänestä

  • Se on se pitkä mies, jolla on taidegalleria.

    Äänestä

  • Onko Saulilla galleria ? Kahvila sillä on jollei oo vielä myyty .

    Äänestä

Uskokaa oikeesti tän perähikiän viisain mies on nimeltään Sauli !

Äänestä
  • Tarkoitatko laituri Saulia ?

    Äänestä

  • Tärkki kirjoitti:

    Tarkoitatko laituri Saulia ?

    Siis laitahyökkääjää vai? Jaa Pappaa vai?Äärettömän hyvä miäs!

    Äänestä

Erkki Petman. Kysykää vaikka häneltä itseltään :)

Äänestä

Se on aikoja sitten häipynyt sieltä

Äänestä

matti nieminen .taksi ja ain kraka suoras vattan päällä.

Äänestä

Laita ny joku resepti tännekin - vaikka lohta tai turskaa - noi silakat on niin köyhille!

Äänestä

Pitkä mies taidegallerioineen sopisi kultturellina myös näyttämötaiteen puolelle ja t.j. ohjaajaksi! Fiktiivinen kauhu ja draama lajeina on jo elävässä elämässä harjoiteltuna.

Äänestä

Pitkälle miehelle ja tj:lle tarvis myöntää kultturipalkinto.

Äänestä
  • Opettele kirjoittamaan.

    Äänestä

  • Lytz kirjoitti:

    Opettele kirjoittamaan.

    Ymmärsit kuitenkin!

    Äänestä

  • zzqqww kirjoitti:

    Ymmärsit kuitenkin!

    Melko huonosti ymmärsin. Eikös tuo ymmärsit kuitenkin perään kuuluisi kysymysmerkki huutomerkin sijaan? Vai onko tämä huutokauppaa?

    Äänestä

  • jovainpihalla kirjoitti:

    Melko huonosti ymmärsin. Eikös tuo ymmärsit kuitenkin perään kuuluisi kysymysmerkki huutomerkin sijaan? Vai onko tämä huutokauppaa?

    Taitaa olla välimerkkien käyttö vivahteineen liian korkeaa tiedettä Sinulle, viisaista viisain!

    Äänestä

  • ,!?,,?,,?..!,,.
    Revi siitä jos pystyt!?

    Äänestä

  • Uhknhgj kirjoitti:

    ,!?,,?,,?..!,,.
    Revi siitä jos pystyt!?

    Välimerkillä annetaan sanalle tunnetta tai tauotetaan lausetta ja jos ei ymmärrä laittaa välimerkkiviidakkoonsa sanoja, niin oli yrittäjälle liian vaikea tehtävä. Jos sulla on vielä kasvunvaraa, niin yritä edes käyttää se!

    Äänestä

Lehtitietojen mukaan se pitkä miäs pieni aika sitte sai jo "kulttuuriteoistaan" jonkin kepukan - vai sen muijallekko se meni...

Äänestä

Kun on viisas pitkä mies pitää saaha myssy kans. Päätä lämmittämään.

Äänestä

Vielä "viisaampi" löytyy hänen alaisuudestaan. On vakka löytänyt kantensa.

Äänestä

Kyllä ne nakkarilla sen tietää.

Äänestä

Ne on Eila ja Auli.

Äänestä

Arto Satonen on hyvin älykäs mies, joten uskon hänen olevan Sastamaln viisain mies.

Äänestä

Ei tää asia ainakaan tällä palstalla ja teidän "mittarilla mitattuna" selviä. Asian selvittämiseksi tarvittais joku viisas mies.

Äänestä
  • oikeassa olet

    Äänestä

Ei ainakaan Nurminen ja Satonen. Taitavat olla tyhmimmästä päästä. Luultavasti veroja kiertävä romukauppias.

Äänestä

Autoja ja katalysaattoreita varastelevat kulmahousut

Äänestä
  • Kulmahousu on rasistisen rienaava nimitys. Kaikki tietää ketä sillä tarkotetaan, mutta ne ei ole yleisiä syyllisiä kaikkiin rikoksiin. Katalysaattoreita vie myös puöreälahkeisilla housuilla kulkevat tummaihoiset ja pakolaiset.

    Äänestä

Se joka muutti ensinnä muualle asumaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kasparov kirjoitti:

Ketähän mahtaa olla sastamalan alueen viisain mies??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu