Saako 13v ostaa hotlipsistä dildoa?

Avun_tarpeessa

Kuukausi sitten jouduin pyytämään äitiäni ostamaan vibraattorin netistä, ja se oli elämäni nöyryyttävin kokemus.. Tietääkö kukaan, saako 13,5v siis käydä vaikka itäkeskuksen hotlipsissä asioimassa? Ja kellään kokemuksia Michalis Dildosta? Kiitos jo etukäteen! :)

8

1825

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tapaittes

      mikä helvetti teitä ihmisiä oikeasti vaivaa kun näistä sairaita lankoja pitää tehä aina.

      • älä-tapa

        Mitähän sairasta tuossa oli? Itse et ehkä ole aivan terve, kun kiroilet ja toivot toisen ottavan itsensä hengiltä.


    • kysy-firmasta

      Paras vaan kysyä firmasta, sillä mikään laki, asetus tai viranomaispäätös ei aseta seksileluille ikärajoja. Jotkut firmat asettavat näön vuoksi ikärajoja, etteivät herkät vanhemmat hermostuisi. Saattaa olla, että joku höhlä myyjä ottaa tällaiset rajat todestakin. Yleensä seksiliikkeiden myyjät ovat hyvin korrekteja. Ei kysymällä mitään menetä.

      • Avun_tarpeessa

        Kiitos vastauksestasi! :)


    • tuotanoinni

      Kaupoilla voi olla eri käytäntöjä seksilelujen suhteen, mutta pornoa ei saa myydä alle 18v. Voisit etsiä itiksen hot lipsin email osoitteen ja kysyä sitä suoraan heiltä, niin eipähän tarvitse mennä kaupalle asti vain tullakseen ulos ajetuksi. Jos päätät mennä, niin suosittelen että menet itseksesi koska kaverin kanssa lelujen katselu ja niistä (mahdollinen) kikattelu voi antaa mielikuvan että olette siellä vain "häiriköimmässä" ettekä asiakkaina. Muita asiakkaita saattaa nuoren ostajan paikalla olo häiritä mutta uskon kauppiaan olevan ammattitaitoinen ja kohtelevan nuoriakin asiakkaita hyvin. Siis kunhan se ei ole kikattava kaverilauma. Ole suorasanainen siitä mitä etsit ja käyttäydyt asiallisesti, niin en usko että on ongelmaa.

      Sama koskee myös vanhempia asiakkaita...

    • Mitäs äiti sanoi?

    • Miten nykyisin menee?

    • Anonyymi

      7v myöhemmi :D

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1251
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      868
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      784
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      626
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe