Niin maksetaan paljon työtätekevien pussista sinunkin viulut. Ärsyttää, kun on omilla pikku kätösillä tehtynyt itselle sen mitä on ja maksaa niin pirusti siitä veroa, että toiset löhöilee kotisohvilla tukineen. Töihin siitä laiskat, olen minäkin tehnyt siivoushommia aikoinaan. Ja tekisin nytki, jos leipä loppuu.
TÖIHIN SIITÄ LAISKAT !
JOULUTAIEI
18121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Meille ei nyt kertakaikkiaan työn teko sovi
Niin aloittajan porsas sika mikä luulet olevasi?
Maataloustuet on heti lopetettava sairasta.
Työtä tehdään jos töitä on onko aloittajan thperys seurannut mitä irtisanomisia on vuosi vuoden jälkeen
tulee ruokaa, mitä sossutuilla tulee, paskaa,,,,,,,,,,,,,
nyt että joulu on rauhan ja hyväntahdon juhla.
tulee tukipummille pulska elintaso,
sille pitää antaa vitonen et se saa tuotettua eurolla rehua,
sotkee, kusettaa ja uikuttaa lisää lomailutuka,
saikuttookin pitäs vielä suada...
sinäkin töihin, vaikka johonkin maatilalle:-)
Sanoppa sille AY pomollesi että Sinä tyydyt pikkuisen pienempiin Saavutettuihin Etuihin niin tarvitse ei joutilaita elättää.
Joutilaitten elättämisen puolestahan nyt jo yli puoli vuotta mesottu oikein yleislakoista puhuen. Jopa Rautatientorille kokoonnuttu sen vuoksi kun joutilaiden elättämisestä ei haluta luopua...
asian ytimessä..
"Köyhän" pitää hankkia työ..
maksamaan veroja niin voidaan elättää sossuloiset!
Ja satamat ja muut lyly-liitot, te ajatte Suomen suohon! Sori mutta mun lompakko on tyhjä näiden verojen ja lakkojen takia. Myös te muut toisten lompakoilla vonkaavat, menkää itteenne ja kysykää mitä olen elämäni aikana tehnyt oman tulevaisuuteni eteen ... puhumattakaan muiden tulevaisuudesta. Nythän te nimittäin syötte juuri energiaani ja varojani jota olen opiskelemalla, terveellisesti eläen ja sitkeydellä saanut.
Minkä lakkojen? Tässä maassa ei ole vuosikausiin lakkoiltu. Trolliksi sinut todistaa se, että vingut veroista, mutta palkastasi olet silti valmis leikkaamaan.
Mene sinä puskajussi tuottavaan työhön.
Joo ja älä, ota vastaan niitä tukiaisia, joita joka taholta tyrkytetään. Ne on pois meiltä kaikilta!!
Katkeruutta. Tässä sulle janari lohtua.
Navetassa tuossa onpi lehmät ulos tulee maajussi, joka niitä lehmiä siellä navetassa nussi. Hih Hei kun junti pysty ei itsellensä gimmaa hoitaa hei! niin Mansikki voiton vei. Hoi !Tukifyrkilla ostaa juntti viegrat voi, jonka voimalla lehmät kyytiä saada voi. Riittää ne nappulat palkkaamaan apurinkin sinne navettaan, joka siirrellä jakaraa voi, että maajussi koko rivin lehmiä vetäistä takaapäin voi.
Sinua vartenhan Lipponen ne rustasi,ei olisi muuten menty EU:hun, että saisitte halpaa ruokaa. Sieltähän luvattiin satoja tuhansia työpaikkoja, näkyykö niitä missään, kun on niin paljon kaduilla maleksijoita, jotka elävät tuilla ja etuuksilla.
hyvä esitys tienvarsien raivaamisesta..
Mitähän hyvää siinä oli ? Ei mitään, todennäköisesti työllisyyttä heikentävä ja tasa-arvoa rikkova.
Katos, sisäsiittoinen landepaukku taas sykoosissa. Yritä nyt edes lopettaa sen oman kieron ahneen luonteesi projisoiminen muihin.