Oletkohan sinä niitä joka asuu vuokralla, ja saat vuokratukea? Minä olen pienestä palkasta maksanut sekä asuntovelkaa, että mökkilainaa, enkä ole koskaan saanut minkäänlaisia tukia. Tehnyt kahta työtä, jotta pärjäisin ja saanut velat maksettua.En ole matkustellut, tupakoinut tai lotrannut viinan kanssa. Omasta tahdosta tietenkin. Mutta pitääkö siitä jatkuvasti "sakottaa" ja " rökittää"?? Nyt eläkkeellä kun saisi nauttia tästä kaikesta, nostetaan veroja ja hintoja. Tekisi mieli myydä mökki, jos vaan joku ostaisi pois. Muuttaa vuokralle ja saada vuokratukea. Minä kun en ole koskaan saanut minkälaisia tukia.
Raivostuttaa köyhien ja kipeiden huuto.
Maksakaamullekaikki
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tilalle asunto Espanjasta. Sinne asumaan ja takaisin kotimaahan jos sairaudet iskee.
Missä päin on mökki myynnissä - rannalla?
Henkinen laiskuus vallannut Suomen kansan. Meillä on mennyt pissa päähän. Liian paljon saatu hyvän elämän helppoutta liian nopeasti. Suomi ollut aina parhaimmillaan kun menee kurjasti. Vielä ei yhteistä tahtotilaa löydy. Verotus ei ole koskaan kaikille tasapuolista. Ei ole elämäkään eikä myöskään sää ole koskaan kaikille mieleen.
"Minä olen pienestä palkasta maksanut sekä asuntovelkaa, että mökkilainaa, enkä ole koskaan saanut minkäänlaisia tukia."
Et siis ole asuntoa ja mökkiä hankkiessasi käyttänyt korkojen verovähennysoikeutta?
Etkä ole koskaan tarvinnut kunnallista terveydenhoitoa etkä ole vienyt lapsiasi ilmaiseen kouluun?
Et tietenkään koska et ole "koskaan saanut minkäänlaisia tukia".
Lainoissa sait tukea muilta ja muussa. Kyllä tällänen appina vituttaa. Iso kita ja vähän älyä, kepuloinen!