Minulle sanoi pappi että olen tehnyt raskaan synnin. En ajattele asiaa niin. Seurakunnassamme oli yksi veli, joka ei tahtonut saada vuosikausiin lasta vaimonsa kanssa. Halusin auttaa tuota veljeä salaisesti ja hänen vaimonsa odottaa nyt lasta. Ei elämän lahjan antaminen voi olla synti ja varsinkin nyt, kun näen miten he pariskuntana oikein loistavat. Tuleva vauva tuo varmasti rakkautta heidän elämäänsä.
En tehnyt syntiä
2
133
Vastaukset
- ryy355y
" Synti" on kirkon määrittelemä kanta jotta ihmiset saataisiin alamaisiksi heidän opilleen. Totuus on , että olemme vapaita sieluja joilla on rajaton oikeus kokea asioita kuten omaksi parhaakseen haluaa. Ei ole oikeaa tai väärää siinä asiassa vaan kaikki vaihtoehdot johtavat kokemisen kautta kasvamiseen. Toiset nopeammin ja toiset kiertotien kautta. Kaikki tiet ovat yhtä oikeita. Kaksinaisuus kuuluu kolmanteen ulottuvuuteen, viidennessä ei sitä enää ole - sinne olemme matkalla.
- ristiinnaulitussa
Pettäminen on toki synti mutta suurin synti on jos ei usko Poikaa Jeesusta . Syntisen osa on tunnustaa syntinsä että saa anteeksi. Moni nainen synnyttää raiskaajalle... Pappikin on tehnyt syntiä. Valehtelukin on syntiä...mutta risti sovittaa kaiken. Syntiinlankeemus on syvä mutta Jeesus toi meille levon . Niin ei nyt siis Ole mitään kadotustuomiota niille jotka Jeesuksessa ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1461970
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3031177Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.83989- 35888
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31829- 53799
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756- 71754
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44701