Suoritetaanko eurojackpotin arvonta suoraan tietokoneella vai onko siinä perinteiset pallot ja vehkeet?
Jos se tehdään tietokoneella niin kuka sanoo ettei ohjelma käy läpi kaikkia pelattuja rivejä ja arvo sellaista mistä ei tule päävoittoa? Ja arpoo ehkä ennalta sovitun rivin.
Eurojackpot arvonta tietokoneella?
26
2009
Vastaukset
- Alie3
Pallot on pääs
- Anonyymi
No sitä koitin juuri itsekin selvittää.. Taitaa olla Euroopan suurin vedätys ja rahan keräys koko homma. Onhan meidän veikkaus Oy n verkkosivut täynnä tällaisia pelejä missä "arvonta" tapahtuu kulisseissa... Taitaa olla lotto ainoa mitä uskaltaa enää pelata.
- Anonyymi
''...rahan keräys koko homma.''
Yllätys yllätys !!! Jokaisen pelifirman tarkoitus on rahan kerääminen, ei rahan jakaminen. - Anonyymi
Lotossa vähiten voittoja ja lisäksi pieniä melkein kaikki.
- Anonyymi
Minä henkilökohtaisesti arvon tietokoneella
https://olohuone.w3spaces.com/
oman leikkirivin jokaiseen lottoon, jotta voin sitten verrata sitä viralliseen arvontariviin ja joka kerta ilahtuen todeta, että säästinpä taas kolikon tai pari.- Anonyymi
Jos leikkiriviin osuisi miljoona voitto...ranteet auki:)))
- Anonyymi
Sulla on varmaan kolikkoja kaapit täynnä. Laita suurempi lotto niin säästät enemmän kolikoita.
Vaikka tuhat riviä viikossa.
- Anonyymi
Kerran näin unessa lottorivin, prkle kun ei ollut kynää ja paperia lähettyvillä.
- Anonyymi
Minulla myös lottorivi on kerran ilmestynyt uneen jonka sitten herättyäni heti unohdin. Lottounta vieläkin enemmän harmittaa se kun heräsin eräänä yönä kymmeniä vuosia sitten omaan nauruuni. Niin makean ja koko kropan puhdistaneen naurun haluaisin kokea uudestaan mutta en ole vieläkään keksinyt syytä mikä juttu unessa siihen johti. Toivottavasti viimeistään seuraavassa elämässä on käytössä laitteet millä kaikki unet automaattisesti nauhoitetaan ja siten voi palata tarvittaessa aiheeseen.
- Anonyymi
"Joo, unessa nähdyillä lottonumeroilla tulee tutkimusten mukaan isoimmat voitot. Joten unen näkemistä minäkin ehdotan."
- Anonyymi
Kolme kauimmin kateissa ollutta eurojackpotin numeroa ovat 19, 27 ja 22.
Tähtinumeroista moneen kuukauteen ei ole esiintynyt numero 1.
#OnneaPeliin - Anonyymi
Iso pallokone ja pieni pallokone. Jokaisella numerolla on yhtä suuri todennäköisyys osua voittoriviin.
- Anonyymi
Eurojackpotin oikea rivi 06.01.2023 on
14, 28, 31, 47, 50
Eka numero alkaa ykkösellä, toinen numero alkaa kakkosella, kolmas numero alkaa kolmosella, neljäs numero alkaa nelosella ja viides numero alkaa viitosella.
Tuosta tuli mieleen että viisi oikein tuloksen olisi saanut varmasti jos olisi ristiinpelannut kaikki vaihtoehdot seuraavista numeroryhmistä:
('1', '10', '11', '12', '13', '14', '15', '16', '17', '18', '19')
('2', '20', '21', '22', '23', '24', '25', '26', '27', '28', '29')
('3', '30', '31', '32', '33', '34', '35', '36', '37', '38', '39')
('4', '40', '41', '42', '43', '44', '45', '46', '47', '48', '49')
('5', '50')
Uniikkeja rivejä olisi pitänyt pelata 29282 kpl eli kahden euron rivihinnalla kokonaishinta olisi ollut 58564,00 €.
Eilisessä arvonnassa tuloksella 5∔0 voitti 141527,30 €
Kyllä nyt harmittaa kun en tuota aiemmin hokannut 😜- Anonyymi
Mitään varmaa tapaa voittaa ei ole, kusettaa veikkaus osaa aina tehdä rivin, mitä sinulla ei ole. Pelkkää 100% huijausta kaikki heidän pelinsä ovat.
- Anonyymi
Suomi taas isompiensa seurassa perjantain ja kolmannentoista eurojackpotin voittajalistalla. Täysosuma jää muhimaan, mutta kakkosvoittoluokkaan oikeutti kolme peliriviä: yksi pelattu Saksassa, yksi pelattu Espanjassa ja yksi pelattu Suomessa.
"KolminkertainenEläköönHuuto - Anonyymi
Eurojascassa ei täysosumia 20.01.2023, mutta löytyipä 4 kpl muhkeita yli 900000 euron arvoisia 5+1 -tuloksia. Kaksi niistä meni Tanskaan ja toiset kaksi Ruotsiin.
Onnea myös pelkkiä kolikoita voittaneille! - Anonyymi
yleensä nämä isot 70 mirlajdia ja 90 miljardia voitot menee jonnekin Puolaan tai samankaltaiseen kehitysmaahan. Miksiköhän.
- Anonyymi
Pidämme minuutin hiljaisen hetken.
- Anonyymi
Tulokset 24.01.2023:
5 ∔ 1 oikein
Norja 1 kpl
Saksa 1 kpl
Tanska 1 kpl
5 ∔ 0 oikein
Espanja 1 kpl
Saksa 5 kpl - Anonyymi
Veikkaus arpoo "oikean rivin" siten että se käy ensin super tietokoneen kanssa läpi kaikki pelatut rivit ja "arpoo" sellaisen rivin mitä kenenkään ei ole.
- Anonyymi
Ai sillä kuuluisalla henkilöauton kokoisella pentiumilla.
- Anonyymi
Saman tyyppinen fyysinen kone kuin lotossa. Arvonnan näkee youtubessa jos se kiinnostaa!
Kenossa on tietokone. - Anonyymi
Ei tuolla ole merkitystä.
- Anonyymi
Euron arvonnan näkee arvonnan jälkeen YouTubesta. Konevoimasta sama kuin 2012 pelin alkaessa ylellä. Sen näkee varmaan myös veikkauksen sivulla
- Anonyymi
Totta kai, päävoitto voidaan 'arpoa' etukäteen sovitussa maassa arvottujen rivien kesken.
Lukekaa kuinka V:n edustajat vastailevat tällä viikolla ip lehtien keskusteluissa kritiikkiin 'miksi Suomeen ei osu enää miljoonavoittoja' tässä pelissä (v24 ja 25 ei yhtään). Vetoavat mm siihen että Siilinjärvelle jaettiin jo lähes
vuosikymmen sitten, 50 hengen porukkapäävoitto eurojaskassa.
Niin että se riittää ilmeisesti.
Eurojackpot arvotaan Suomessa!
Katsokaapa Viking loton voitonjaot viime ja tämän vuoden osalta. Väkiluvultaan Suomea pienempi arvontamaa vetää kotiinpäin ilman tunnon tuskia.
Asiakaspalvelu on töykeää.
Pakollisen tunnistautumisen kautta valikoidaan ja ohjaillaan.- Anonyymi
Samoin S24 ansiokkaasti V:n pikku apurina hankaloittaa kommentointia koskien lottopelejä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1346270Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655182SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun744315SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143665Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213240SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522566Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352549Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1002326Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266