Suoritetaanko eurojackpotin arvonta suoraan tietokoneella vai onko siinä perinteiset pallot ja vehkeet?
Jos se tehdään tietokoneella niin kuka sanoo ettei ohjelma käy läpi kaikkia pelattuja rivejä ja arvo sellaista mistä ei tule päävoittoa? Ja arpoo ehkä ennalta sovitun rivin.
Eurojackpot arvonta tietokoneella?
26
1772
Vastaukset
- Alie3
Pallot on pääs
- Anonyymi
No sitä koitin juuri itsekin selvittää.. Taitaa olla Euroopan suurin vedätys ja rahan keräys koko homma. Onhan meidän veikkaus Oy n verkkosivut täynnä tällaisia pelejä missä "arvonta" tapahtuu kulisseissa... Taitaa olla lotto ainoa mitä uskaltaa enää pelata.
- Anonyymi
''...rahan keräys koko homma.''
Yllätys yllätys !!! Jokaisen pelifirman tarkoitus on rahan kerääminen, ei rahan jakaminen. - Anonyymi
Lotossa vähiten voittoja ja lisäksi pieniä melkein kaikki.
- Anonyymi
Minä henkilökohtaisesti arvon tietokoneella
https://olohuone.w3spaces.com/
oman leikkirivin jokaiseen lottoon, jotta voin sitten verrata sitä viralliseen arvontariviin ja joka kerta ilahtuen todeta, että säästinpä taas kolikon tai pari.- Anonyymi
Jos leikkiriviin osuisi miljoona voitto...ranteet auki:)))
- Anonyymi
Sulla on varmaan kolikkoja kaapit täynnä. Laita suurempi lotto niin säästät enemmän kolikoita.
Vaikka tuhat riviä viikossa.
- Anonyymi
Kerran näin unessa lottorivin, prkle kun ei ollut kynää ja paperia lähettyvillä.
- Anonyymi
Minulla myös lottorivi on kerran ilmestynyt uneen jonka sitten herättyäni heti unohdin. Lottounta vieläkin enemmän harmittaa se kun heräsin eräänä yönä kymmeniä vuosia sitten omaan nauruuni. Niin makean ja koko kropan puhdistaneen naurun haluaisin kokea uudestaan mutta en ole vieläkään keksinyt syytä mikä juttu unessa siihen johti. Toivottavasti viimeistään seuraavassa elämässä on käytössä laitteet millä kaikki unet automaattisesti nauhoitetaan ja siten voi palata tarvittaessa aiheeseen.
- Anonyymi
"Joo, unessa nähdyillä lottonumeroilla tulee tutkimusten mukaan isoimmat voitot. Joten unen näkemistä minäkin ehdotan."
- Anonyymi
Kolme kauimmin kateissa ollutta eurojackpotin numeroa ovat 19, 27 ja 22.
Tähtinumeroista moneen kuukauteen ei ole esiintynyt numero 1.
#OnneaPeliin - Anonyymi
Iso pallokone ja pieni pallokone. Jokaisella numerolla on yhtä suuri todennäköisyys osua voittoriviin.
- Anonyymi
Eurojackpotin oikea rivi 06.01.2023 on
14, 28, 31, 47, 50
Eka numero alkaa ykkösellä, toinen numero alkaa kakkosella, kolmas numero alkaa kolmosella, neljäs numero alkaa nelosella ja viides numero alkaa viitosella.
Tuosta tuli mieleen että viisi oikein tuloksen olisi saanut varmasti jos olisi ristiinpelannut kaikki vaihtoehdot seuraavista numeroryhmistä:
('1', '10', '11', '12', '13', '14', '15', '16', '17', '18', '19')
('2', '20', '21', '22', '23', '24', '25', '26', '27', '28', '29')
('3', '30', '31', '32', '33', '34', '35', '36', '37', '38', '39')
('4', '40', '41', '42', '43', '44', '45', '46', '47', '48', '49')
('5', '50')
Uniikkeja rivejä olisi pitänyt pelata 29282 kpl eli kahden euron rivihinnalla kokonaishinta olisi ollut 58564,00 €.
Eilisessä arvonnassa tuloksella 5∔0 voitti 141527,30 €
Kyllä nyt harmittaa kun en tuota aiemmin hokannut 😜- Anonyymi
Mitään varmaa tapaa voittaa ei ole, kusettaa veikkaus osaa aina tehdä rivin, mitä sinulla ei ole. Pelkkää 100% huijausta kaikki heidän pelinsä ovat.
- Anonyymi
Suomi taas isompiensa seurassa perjantain ja kolmannentoista eurojackpotin voittajalistalla. Täysosuma jää muhimaan, mutta kakkosvoittoluokkaan oikeutti kolme peliriviä: yksi pelattu Saksassa, yksi pelattu Espanjassa ja yksi pelattu Suomessa.
"KolminkertainenEläköönHuuto - Anonyymi
Eurojascassa ei täysosumia 20.01.2023, mutta löytyipä 4 kpl muhkeita yli 900000 euron arvoisia 5+1 -tuloksia. Kaksi niistä meni Tanskaan ja toiset kaksi Ruotsiin.
Onnea myös pelkkiä kolikoita voittaneille! - Anonyymi
yleensä nämä isot 70 mirlajdia ja 90 miljardia voitot menee jonnekin Puolaan tai samankaltaiseen kehitysmaahan. Miksiköhän.
- Anonyymi
Pidämme minuutin hiljaisen hetken.
- Anonyymi
Tulokset 24.01.2023:
5 ∔ 1 oikein
Norja 1 kpl
Saksa 1 kpl
Tanska 1 kpl
5 ∔ 0 oikein
Espanja 1 kpl
Saksa 5 kpl - Anonyymi
Veikkaus arpoo "oikean rivin" siten että se käy ensin super tietokoneen kanssa läpi kaikki pelatut rivit ja "arpoo" sellaisen rivin mitä kenenkään ei ole.
- Anonyymi
Ai sillä kuuluisalla henkilöauton kokoisella pentiumilla.
- Anonyymi
Saman tyyppinen fyysinen kone kuin lotossa. Arvonnan näkee youtubessa jos se kiinnostaa!
Kenossa on tietokone. - Anonyymi
Ei tuolla ole merkitystä.
- Anonyymi
Euron arvonnan näkee arvonnan jälkeen YouTubesta. Konevoimasta sama kuin 2012 pelin alkaessa ylellä. Sen näkee varmaan myös veikkauksen sivulla
- Anonyymi
Totta kai, päävoitto voidaan 'arpoa' etukäteen sovitussa maassa arvottujen rivien kesken.
Lukekaa kuinka V:n edustajat vastailevat tällä viikolla ip lehtien keskusteluissa kritiikkiin 'miksi Suomeen ei osu enää miljoonavoittoja' tässä pelissä (v24 ja 25 ei yhtään). Vetoavat mm siihen että Siilinjärvelle jaettiin jo lähes
vuosikymmen sitten, 50 hengen porukkapäävoitto eurojaskassa.
Niin että se riittää ilmeisesti.
Eurojackpot arvotaan Suomessa!
Katsokaapa Viking loton voitonjaot viime ja tämän vuoden osalta. Väkiluvultaan Suomea pienempi arvontamaa vetää kotiinpäin ilman tunnon tuskia.
Asiakaspalvelu on töykeää.
Pakollisen tunnistautumisen kautta valikoidaan ja ohjaillaan.- Anonyymi
Samoin S24 ansiokkaasti V:n pikku apurina hankaloittaa kommentointia koskien lottopelejä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410