Päivän tiedotussuunnittelupläjäys!

IS:n kysely: Yksi ministeri oli ylivoimainen ykkönen – ”Ottanut asiat haltuunsa”
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1451186867486.html
-Sisäministeri Petteri Orpo-Orpo on Ilta-Sanomien ns. "kyselyn" historian ylivoimaisin voittaja.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei saanut ainakaan itseäni epäilemään aiemmin muotoutunutta ajatustani, että eduskunnassa taitaa riittää koko kansalle koulukiusausaikojaan kostavia vähemmistöjen edustajia, sekä itse kiusaajia.

Äänestä

Taitaa tämä nykyinen puhuvien päiden eduskunta elää juuri pääasiassa noista faktavirheistä höystetyistä tiedotussuunnitteluista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IdioottiKansanedustajat kirjoitti:

IS:n kysely: Yksi ministeri oli ylivoimainen ykkönen – ”Ottanut asiat haltuunsa”
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1451186867486.html
-Sisäministeri Petteri Orpo-Orpo on Ilta-Sanomien ns. "kyselyn" historian ylivoimaisin voittaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu