Suomen historia ei tunne montaakaan valtiomiestä. Viimeinen elossa oleva pitäisi kloonata. Näin sankaruus periytyisi ja sama mies -kasvettuaan aikuiseksi-, voisi jatkaa "isänsä" -tässä tapauksessa itsensä-, jalanjäljillä. Samaa kun toistetaan 80 vuoden välein saadaan ikuinen Väyrynen. Kyllä hän sitten jossain vaiheessa voittaisi presidentinvaalitkin.
https://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjD88Tg2vzJAhUFXiwKHc-zA9gQtwIIHDAA&url=https://www.youtube.com/watch?v=qKf705EkGEY&usg=AFQjCNFGrooQ7IGaBjYmkKYNeEz4uIuc1A&sig2=SvnyX9ZovIY2GFvvBKJ9Ow
https://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjD88Tg2vzJAhUFXiwKHc-zA9gQtwIIHDAA&url=https://www.youtube.com/watch?v=qKf705EkGEY&usg=AFQjCNFGrooQ7IGaBjYmkKYNeEz4uIuc1A&sig2=SvnyX9ZovIY2GFvvBKJ9Ow
Vastaukset 8
Vanhimmat
Väyrynenkö valtiomies ? HOHHOH HOHHOH HOO !
Kekkonen oli valtiomies.
Kloonaaminen on syvältä. Parempi että edelleen hehkeät kukat käyvät joukolla mehiläisen kimppuun. Minulla siinä huono tuuri, jo 60 vuotta ovat kiihkeät neitseet vältelleet huhmarettani. Huono tuuri, huono tuuri.
Tsadin skundina dikkaan skruudata medfurstia. Ette böndet ponjaa, mut medfursti on makkaroitua ravuria. Jos safkaakin ruvetaan gloonaan niin kohta me ollaan kaikki jotain mutanttigilpikonnia sillä jäbä on sitä mitä se skruudaa, ja duunaa.
Hevonen on tosi tehokas. Ja sitten lopuksi syödään meetvurstina ym. Luut vain jää, olisko niillekkin käyttöä ?
pääkaupungin kommareille ja vihreille luusoppaa, jotta vähän miehistyisivät. EI niin perssilmä olisi mielessä.
Tiedä vaikka homoilla on jokin aineen puutos.
Suomen historiassa ei ole muita niin yleviä sankareita kuin ne punaiset jotka kaatuivat puolustaessaan työväenluokkaa 1918.
Merkittävien ja pitkäaikaistenkaan poliitikkojen nostaminen valtiomiessarjaan ei oikein sovi tähän aikaan. Media kertoo jokaisesta myös huonot puolet ja sosiaalinen media vielä huonommat. Ylevillä juhlapuheilla ei ole enää juurikaan kuulijoita ja vielä vähemmän on niissä kerrottuun uskovia.
Sinä et nyt ymmärrä, että esimerkiksi valtionpäämiehen pitääkin puhua yleviä oman asemansa vuoksi.
Sillä tavalla voi luoda toivoa ja uskoa tulevaan, parhaimmillaan. Sitä me tarvitsemme ja suorastaan kaipaamme. Populisista tyhjän lässytystä kuunnellessa tulee vai vaivautunut olo.
Kun mainitsin poliitikon nostamisesta valtiomiessarjaan, se tarkoittaa, että nostaja on joku muu kuin asianomainen itse.
Tällaisia nostatusyrityksiä on toki vieläkin esimerkiksi merkkipäivien yhteydessä, mutta vähemmän kuin entisaikoihin. Vielä olennaisempaa on, ettei nostatuspuheilla ole enää juurikaan kuulijoita.