Siis mun mieleni on mustennut viimeisen puolenvuoden aikana hälyttävästi! Oon alkanu aatella jo murhan tekemistä ja sitä kuinka kaunista veri on!! Ja ei oo ehkä ihan tervettä haluta olla demoni kuolemansa jälkeen!? Eli mitä mä teen!?
Mieleni on liian musta!
3
56
Vastaukset
Sun kannattaisi ehkä jutella jollekin luotettavalle ihmisille, esim. psykiatrille tai vaikka jonkin seurakunnan sielunhoitajalle. Toivottavasti saat mielesi tasapainoon. Muistan sinua rukouksissa.
- kokeilu.ei.maksa
Ruokailu ja ulkoilu ovat tärkeitä asioita. Jokainen ihminen sairastuu jos elintärkeät asiat jää vähemmälle tai kokonaan pois. Ihminen on tarkoitettu liikkumaan. Siksi on jalat ja kädet. Yhteiskunta kyllä tekee laiskasta ihmisestä oleskelijan, on se tuttua minullekin.
Niin ja yksi asia vielä!
Vesi ! Vettä tulee juoda myös sopivasti. Usein vesi jää itsellä vähemmälle, kun juon kahvia. Kahvi aiheuttaa nesteenpoistumista kehosta ja sitten voi huonosti.
Jos koet em. asioissa puutteellisuutta, korjaa ne asiat. Elämäsi paranee itsestään.
En tiedä ketään esim. juoksulenkkien harrastajaa, jotka ajattelisivat kuten kirjoitit. Sen sijaan tiedän ihmisiä, jotka liikkuvat vähän jos ollenkaan. He ajattelevat hiukan kaltaisesti. Myös oma kokemukseni tukee näkemystäni.
Terve mieli - terve ruumis = tasapaino, jossa ihmisellä on perushyvä olotila. - myösnoitasormukset
Älä vaan katsele murhaohjelmia tv stä. Osta kristillisiä musiikki cd tä tai etsi youtubesta . Oot saanut jo syntisi anteeksi jos olet kristitty. Pitää vaan pyytää Jeesus päästä pahasta amen. Ristillä syntinen saa anteeksi ja murhe muuttuu iloksi. Polta kaikki noitauskonnot kirjat amuletit matkamuistoesineet taikakalut ja woodoot mitä asunnossasi on. Polta ne. Huomaat että on helpompi hengittää ja valoa tulvii elämään. Polta pornojutut ja pyydä että Jeesus vapauttaa sinut nikotiinihimosta. Rukoilet omin sanoin itse ääneen. Varastetut tavarat voi palauttaa tai polttaa vaikka grillissä. Käy lenkillä juo vettä syö kasviksia . Lue Raamatusta rakkauskohtia esim.evankeliumi Johanneksen mukaan 14-15. Noitakalut poltetaan eikä anneta muille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1715488Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä442633- 1562222
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161759- 821384
Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1621317Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241291Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https321223Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne231182Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.106982