Moro !
En löytänyt kunnollista lappoamisohjetta mistään, on se kumma. Tossa valmistui juuri pöntöllinrn punaviiniglögiä ( tuli muuten todella hyvää, parempaa kuin Alkon ), mutten millään saa lapotuksi sitä.
Mä san sitä kerralla tulemaan maksimissaan desilitran kerralla, harvoin sitäkään, ja sit pitää jo taas imaista letkusta. Liian työlästä :(
Viinipönttö on pyykkikoneen päällä, itse paljon alempana imen letkun täyteen niin että saa siitä itsekin pari huikkaa, ja annan valua lattialla olevaan tyhjään astiaan. Lappo on täysin ehjä ja uusi.
Missä vika ? Miksen saa sitä valumaan kuin hanasta ?
viinin lappoaminen - ongelma
aivopesusienestaja
0
105
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392477
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381343- 841313
- 631201
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40949Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.123832- 31761
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi25623Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d6820529