Onko pläjäys mahdollinen Suomessakin?

Eikö Pariisissa tapahtuneen, pitkästi yli toista sataa ihmistä tappaneen kaltainen monikulttuuripläjäys ole mahdollinen Suomessakin? Eipä tuo ainakaan näytä ketään huolettavan. Huolestutaanko vasta, kun sellainen tapahtuu? Mitäs jos ne siirtyykin näille syrjäalueille nyt kun Keski-Eurooppa on jo tarkassa kontrollissa?
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

No on tietysti mahdollinen. Sitä en tiedä, kuinka todennäköinen. Luulisin, että isommista kaupungeista aloittaisivat, tyyliin Pariisi, Rooma, Lontoo, Bryssel, Berliini jne. Helsinkin voi olla listalla muutaman kymmenen joukossa ja Tampere, Oulu, JKL ym sitten jossain satasijoilla.

Äänestä

Miksei? Eihän niistä pirulaisista tiedä, mitä ne tälläkin hetkellä hääräävät.

Äänestä
  • Niimpä justtiisa! Parasta vuan sinunnii alakkoo kaevvoo henkilökohtasta väestönsuojjoo takapihalles:D Tiijjä millon pakolaeslaama hyökkee piälles:D

    Äänestä

Joo, mutta täällä se olisi vain yksittäistapaus jonka vuoksi
ei voitaisi tuomita ketään.

Äänestä

Kyllä se on mahdollista kun mehän olemme suoranaisen kutsuhuudon osoittaneet ISIS terroristi-taistelijoita kun emme luvuta lähtömaihinsa ja muu eurooppa palauttaa niinkuin sopimukset on Irakin, Somalian ja Afganistanin kanssa ja se on suoranainen kutsuhuuto näille että tervetuloa suomeen....ja ne jos ketkä olisivat fanaattisia kun ei Suomi vastaakkaan sitä mitä hakivat.
Nyt näitä vielä suunnitellaan suurimpiin kaupunkeihin että todella verkostoituvat ja ryhmittyvät tälläkin kuin hajasijoitettuna ympäri Suomen.

Äänestä
  • Joo ja nyt kun ISIS alkaa olla ahtaalla ja jengi karkaa rintamalta, niin ei muuta kun parta pois ja turvalliseen Suomeen. Juttu on levinnyt, että Suomi ei luovuta ketään sarjamurhaajaakan kotimaahansa, jos kuolemantuomio odottaa. Malttaako ne sitten täälläkään pysyä erossa rakkaasta tappamisharrastuksestaan, kun suomalaiset ovat niin sinisilmäisiä ja kaikista vaan hyvää ajattelevia. Täällähän, jos missä olisi helppo pläjäytellä.

    Äänestä

Näillä ISIS taistelijoilla on rahaakin millä tulla Euroopan läpi ja kun tämä tieto leviää että me emme palauta tuolla kuolemantuomion syyllä (onhan USA:n kuolemantuomio ja nyt ollaan venäläistä antamassa sinne...?) niin tännehän he tulevat kun tieto leviää kulovalkean tavoin.
Nämä jotka ovat oppineet hallitsemaan väkivallalla, raiskauksilla ja terrorin pelolla niin luuleko joku että luopuu siitä vallanmausta helposti.
Ei suomenpoliisikaan tunnista näitä vaikka kuinka sisäministeri Orpo muuta väittää uskotellaakseen suomenkansaa....kun uskotaan se minkä nämä sanovat.

Äänestä

Miksi tuo huolettaisi, ainakaan hallitusta. Tuotahan Sipilä ja Orpo nimenomaan haluaa. Ei pelkät joukkoraiskaukset riitä, joukkomurhat ne vasta herkkua onkin.

Äänestä

Ei me sittekään päästäis näistä eroon kun suomenlainsäädäntö toimii siten että suomessa- ja lähtömaassaan tehty rikos ei vaikuta turvapaikansaamiseen...meidän vankilatkin on täynnä ulkomaalaisia ja täyshoito sielläkin maksaa sen 200€/vrk.
Tämä pahin somaliraiskaaja ja murhaajaakaan ei ole saatu ulos ja kohta vapautuu....

Äänestä

Kyllä on mahdollinen ja pian jopa toivottava. Ainakin pääsisivät toteuttamaan aikeitaan.

Äänestä

Ei terroristeja saa syyllistää," koska meille saa tulla, ja maahanmuutto on voimavara ja kulttuurillinen rikkaus"! Ja koska työvoimapula on ankara suomessa, ( kymmeniätuhansia) työpaikkoja auki? Työvoimaministerikin on huolissaan kun suomalaisilla nuorilla ei ole työtä,,vai oliko se matuista huolissaan?
Työministeri,,,siinä on suomen turhin ministeri,,loput ovat sijalla kaksi!

Äänestä

Mä voisin kirjoittaa vaikka ennustustenkirjan ja kaikki tapahtuisi, imaamien aikeet voi ennakoida kun ees vähän tietää Koraanin juttuja

Äänestä

Joo se työministeri onkin kaikista saamattomin ja olikin "rasismin" nimissä hommaamassa sensuuria mutta onkin Soinin käskyvallan alla ja 3,5v. eduskunnanhommat loppuukin että paperitehdasko silloin kutsuu....toivottavasti eivät ota millään lailla Suomidemokraatteihin mukaan!!!

Äänestä

Isku tapahtuu Helsingissä, Hartwall areenalla. Venäläisen kiekkoseuran vieraspelissä. 857 ihmistä kuolee välittömästi, 145 saa vakavia vammoja räjähdystä seuraavasta tulipalosta ja ihmisten talloessa toisiaan paetessaan paniikissa. No mitäpä siitä, saahan Suomi palstatilaa maailman mediassa. Siitä suvaitsevaiset vihrerkommarit iloitsevat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pläjähtääkö kirjoitti:

Eikö Pariisissa tapahtuneen, pitkästi yli toista sataa ihmistä tappaneen kaltainen monikulttuuripläjäys ole mahdollinen Suomessakin? Eipä tuo ainakaan näytä ketään huolettavan. Huolestutaanko vasta, kun sellainen tapahtuu? Mitäs jos ne siirtyykin näille syrjäalueille nyt kun Keski-Eurooppa on jo tarkassa kontrollissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu