Hiv mahdollisuus

Epäilevä.ä

Elikkä olin suojatussa sukupuoliyhdynnässä naisen kanssa mutta suuseksissä en käyttänyt suojaa ja ilmeni jälkeen päin että oli menkat.
Kondoomissa oli verta mutta naamassa ei näkynyt
Nuolin vaan klitoriksen kohdilta.
Meni vajaa 2viikkoa kun kurkkukipu ilmaantui mutta ei muita oireita.
Kuinka suuri mahdollisuus että olisi hiv.?

11

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HIVpostiv

      Mahdollisuus on oikein suuri. Nykypäivänä HIV on hyvin todennäköinen. Sinuna menisin heti lääkäriin ennenkuin pahenee. Itse olen kokenut saman, ja lääkkeet pitävät HIV aika hyvin kurissa mutta kyllä se elämää lyhentää.

    • fdsfsdsfsf

      Mahdollisuus taikka ei, asia selviää VAIN testaamalla, kenenkään arvailut ei ole mitään faktatietoa, etkä saa mielenrauhaa ennen varmaa testitulosta

    • aikaolematonon

      Suuseksistä kun ei voi saada HIVIä, jopa monet prostituoidut harrastavat nykyään OWOa.

      Mutta tietysti jos tälle palstalle laitat kysymyksen, saat takuuvarmasti häiriintyneitä vastauksia sairailta tapauksilta, jotka eivät itse harrasta seksiä kuin oman kätensä kanssa.

      • VittuMitäPaskaaaaaa

        No höpöhöpö, suuseksissä voi tarttua yhtälailla kuppa ja 16 muuta... miten ihmiset voi olla niin idiootteja, että kuvittelee edelleen, ettei sukupuolitaudit voi tarttua nieluun ja ettei ne voi tarttua nielusta alapäähän......


    • Erkki333

      Lääkärit sanovat, että voi tarttua. Paras testata ettei epäilys kalva.

    • Donthatethetruth

      Hiv on nyky politiikan keksimä pelottelu taktiikka millä saadaan rahaa enemmän lääkefirmojen taskuun....lukeutuu samaan gategoriaan kuin sika,lintuinfluenssa sarssit ja sun muut...Media keksii kaikkea jotta ihmiset ottaisivat rokotuksia ja sairastuisivat lisää.

    • Kokemustaonnn

      Hiviin kuolee jos sitä ei hoida. Ja valtaosa ei käy testissä tai jättää just hiv testin pois koska kukaan ei usko sen tulevan juuri itselle. Luotetaan pieneen todennäköisyyteen. Ongelma on se että on suuri joukko joka luottaa siihen. Naiset ja miehet kuksii ulkomaanmatkoilla paikallisia ja sieltä ne sitten tulee tänne ja tartuttaa eteenpäin vaikka baari illan jälkeen. Hiv onkin monella tietämättään ja pahinta on se että monet menee testiin vasta kun alkaa tulla todellisia oireita vuosien päästä. Itse möhlin viimeksi pari vuotta sitten ja kyllä siinä yli vuos meni miettiessä kunnes kävin testissä ja kaikki stressi hävis sitten siinä. Mieti miten paljon se kaduttaa jos sulla oliskin hiv ja et mene testiin ja sit oot elämässäs onnes kukkoloilla, vaikka lapsi ja vaimo vierellä ja sitten huomaatkin olevas kuolemassa???älä jätä tilannetta siihen...käy testissä se helpottaa, ei netin lukeminen ja todennäköisyyksien ihmettely.

      • VainTestiKertoo

        Suomessa on melkoinen määrä hiv-positiivisia ihmisiä, jotka ei tiedä omasta tartunnastaan, koska eivät ole käyneet ikinä testeissä. Hiv tarttuu kaikkiin sukupuoliin, kaikkiin sosiaaliluokkiin, kaikkiin kansalaisiin, tummiin sekä brunetteihin, kaikkiin seksuaalisuuntauksiin... voit siis saada hivin ihan yhtälailla naapurin blondilta opettajattarelta, kuin viereiden baarin tummaihoiselta tarjoilijalta.


    • ChildofGod

      Olen edelleen kommenttini takana ja lisään viellä että HIV on homoseksuaalien tauti ja näin ollen ei voi tarttua Heteroihmisiin

      • wertyuhijk

        Joo ja on olemassa myös sellaisia tutkimuksia, ettei hiv tartu kaikkiin homoihinkaan, vain bottomit saa tartunnan, topit voi panna huoletta paljaalla!


    • Dr.clooney

      mahdollisuus on hyvinkin suuri,voisin melkeinpä sanoa että olet sairastunut jo hiv:hen..JA varsinkin jos on menkat ollu ja suuseksin jälkeen on kurkku sattunut..kannattaisi ensi tilassa hakeutua lääkäriin ja kertoa mitä hänelle kaikki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      20
      3784
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3179
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2385
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2149
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      22
      2000
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      27
      1648
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      41
      1631
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1512
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      502
      1473
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1424
    Aihe