Ovatko anarkistit yleensä kirkon kilttejä jäseniä? Jos ovat...
..kannattaa erota nyt vuoden 2015 puolella kirkosta, niin välttyy vuoden 2016 tuloista perittävältä kirkollisverolta - täällä: http://www.eroakirkosta.fi/
Jotkut muutkin ovat hiffanneet asian: http://www.eroakirkosta.fi/static/ek-tilastot/
Jos eroaisit tammikuussa, maksaisit koko loppuvuoden 216 tuloisasi kirkollisveroa, siis vielä vuoden päästä joulukuussakin. Sinänsä aika erikoista... Jos taas liittyy tammikuussa, saa vapaamatkustajavuoden..
Anarkistit ja kirkon jäsenyys tai eroaminen
TuliMieleen
1
79
Vastaukset
- mitä.välii
Mitä se meitä anarkisteja kiinnostaa? Ei ole kirkollisveroa, kun ei tee mitään paskaduuneja paskapalkalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351343Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941285- 1571188
- 681011
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59868Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46809