Suomen Sillä Silmällä

Heitän pienen arvausleikin kehiin..
eli ketä luulette, että on Suomen Fab 5?
Ulkonäkö: Harri Paananen
Stailaus: en muista nimee, mut stailas Indx:n pojat
Sisustus: Inno-Marko
Kulttuuri: Mikko Silvennoinen
Ruoka ja Viini: ei kyl osaa sanoa
3825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paskaa valuu teeveeseen.. tilitappandirlandii. Eikä ihme jos kakkoseen sorvaaminen o telkkuohjelmien trendi. Kun mukulat katsovat ohjelmia ja samaistuvat on muutaman vuoden päästä maassamme ennätysmäärä homoja.

Äänestä
  • Homous ei ole opittu tapa eikä periytyvä ominaisuus. Kun mukulat katsovat ohjelmia, toivottavasti muutaman vuoden päästä maassamme on ennätysmäärä suvaitsevaisia ihmisiä, jotka ymmärtävät, että seksuaalista suuntautumista lukuunottamatta homot ja lesbot ovat aivan samanlaisia ihmisiä kuin me kaikki muutkin.

    Tosin aika monet tv-ohjelmat esittävät homot stereotyyppisinä, hyvä poikkeus oikeaan suuntaan oli Unelmakämpän poikapari.

    Äänestä

Tää on tietty mun mielipide, mutta mua kyrsii, kun kaikkesta pitää tehä suomalainen versio... Ei Suomes oo oikein ketää julkkishomoja... Tai jos on, niin voi sanonko kuinka ällöjä ne on! Mä ite rakastan tätä ohjelmaa enkä pysty olla sitä kattomatta, ja ei se haittais, jos tää suomalainen kopio ei tulis alkuperäsen tilalle... Saattaisin jopa sitä kattoo... MUT MÄ EN KESTÄ, JOS NE YRITTÄÄ SITTEN MATKIA CARSONIA, TEDIÄ, KYANIA, THOMIA JA JAITA!!!!
Siis se mainoskin on ihan matkittu alkuperäsestä, hyi soikoon, hävetkää!!! Olis ees keksinyt omanlaisensa alun!
Mutta kyllä mä sanon, et vaikka ne kuinka matkii, niin ei ne tuu koskaan olee niin ihania kuin aidot!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arvaaja kirjoitti:

Heitän pienen arvausleikin kehiin..
eli ketä luulette, että on Suomen Fab 5?
Ulkonäkö: Harri Paananen
Stailaus: en muista nimee, mut stailas Indx:n pojat
Sisustus: Inno-Marko
Kulttuuri: Mikko Silvennoinen
Ruoka ja Viini: ei kyl osaa sanoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu